„Dni Powstania” i rekonstrukcja historyczna w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie |
W 70. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Armii Krajowej wraz z Instytutem Pamięci Narodowej organizują rekonstrukcję historyczną, otwarcie wystawy „Dni Powstania”, wykład dr. Macieja Korkucia z IPN oraz projekcję filmu „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Krzysztofa Langa.
Program uroczystości:
- godz. 17.00 – Msza św. w intencji poległych uczestników Powstania Warszawskiego w kościele Mariackim
- Złożenie wieńców przy grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki
- godz. 19.00 – rekonstrukcja zdobycia posterunku niemieckiego przez powstańców
- Otwarcie wystawy Dni Powstania – Warszawa 1944, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej – Muzeum Armii Krajowej, ul. Wita Stwosza 12. Wernisaż organizowany jest przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie i Muzeum Armii Krajowej.
1 i 2 sierpnia odbędzie się również spacer śladami Powstania Warszawskiego po Krakowie. Przechadzka rozpocznie się o godz. 15:00 na ul. Grzegórzeckiej i poprowadzi ją pracownik Muzeum AK. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału pod adresem: pkoziarz@muzeum-ak.pl.
Wystawa przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie we współpracy z OBEP IPN w Gdańsku oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Otwarta została 29 lipca 2004 r. w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej w ramach głównych uroczystości obchodów 60. rocznicy Powstania Warszawskiego, zorganizowanych przez IPN.
Wystawa składa się z 35 paneli i 8 słupów informacyjnych w języku polskim i angielskim.
Ekspozycja będzie prezentowana do 30 września br.
Wystawę „Dni Powstania” można oglądać w godzinach otwarcia Muzeum AK przy ul. Wita Stwosza 12.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
Zastanawiam się tylko kiedy ktoś zrobi rekonstrukcję przejścia kanałami, najpierw oczywiście każąc nie spać ze dwa dni, i raniąc po drodze, potem rekonstrukcję rozstrzelania kilku setek mieszkańców np. Woli, w końcu rekonstrukcję zniszczenia miasta...