Poczta z Wysp Marshalla upamiętniła Powstanie Warszawskie


Poczta Republiki Wysp Marshalla, mieszących się na Oceanie Spokojnym upamiętniła 70. rocznicę Powstania Warszawskiego wydając okolicznościowy znaczek.

BuIJkLyIQAA1X7OTo liczące 70 tys. mieszkańców państwo składa się z 1225 wysepek rozrzuconych na zachodnim Pacyfiku (w Mikronezji), obejmuje obszar ponad 1 000 000 km2. Stolica mieści się w Majuro.

Na znaczku umieszczono Powstańca z karabinem oraz znak Polski Walczącej oraz komunikat Radia Kościuszko z 30 lipca 1944 r.

Poles, the time of liberation is a hand!

Poles, to arms! There is not a moment to lose!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. Zofia pisze:

  hehehe wlasnie tyle znaczy te pofstanie dla cywilizowanych krajów. Tam nikt nic nie wie wiec sobie puszczają znaczki 😉

 2. rory pisze:

  „Radio KÓsciuszko” 😀

 3. Awangarda pisze:

  Fajnie, ale Polak ze stenem. Cytat z komunistycznego radia i literowka xD jednak brawo za checi.

  • witek pisze:

   Tak, Polak za STENem, bo powstańcy mieli brytyjskie pistolety maszynowe STEN ze zrzutów alianckich. Nalezy tylko cieszyć się, ze takie państwo jak Wyspy Marshalla upamietnili 70 rocznice najwiekszego zrywu powstańczego w okupowanej Polsce.

Zostaw własny komentarz