888 tysięcy czerwonych maków wymownie upamiętniło Wielką Wojnę


Niesamowity projekt, zatytułowany „Blood Swept Lands and Seas of Red”, upamiętniający I wojnę światową jest realizowany w Wielkiej Brytanii, ściśle wokół londyńskiej Tower. To symboliczny hołd dla brytyjskiej krwi przelanej podczas Wielkiej Wojny.

Autor projektu Tom Piper wraz z artystą wyrobów ceramicznych Paulem Cumminsem, zorganizowali instalację ceramicznych maków, które są umieszczane przez ochotników wokół Tower, tworząc przepiękny, czerwony kobierzec kwiatów. Ochotnicy pracują nad układaniem kwiatów od kilku tygodni, a uroczyste otwarcie instalacji nastąpi dziś, 5 sierpnia, w rocznicę zaangażowania się Wielkiej Brytanii w I wojnę. Ukończony projekt ma gromadzić 888 tysięcy 246 ceramicznych maków, symbolizujących brytyjskich poległych na frontach I wojny światowej. Ostatni mak zostanie umieszczony 11 listopada, w rocznicę zakończenia I wojny.

Dla każdego, kto chciałby dołożyć kwiat od siebie, istnieje możliwość zakupienia maka za 25 funtów (można zrobić to także przez internet). Dziesięć procent ceny każdego maka jest przeznaczone na sześć instytucji charytatywnych - Confederation of Service Charities, Combat Stress, Corning Home, Help for Heroes, Royal British Legion i SSAFA.

Tutaj możecie oglądać zdjęcia instalacji, która naprawdę wygląda niesamowicie. Tu zaś jest zamieszczony film z miejsca instalacji.

Źródła: The Tower of London Remembers888,246 Ceramic Poppies Surround the Tower of London to Commemorate WWIAn Eerie Installation of 888,246 Ceramic Poppies at the Tower of London Marking Britain’s World War I Military Dead

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Awangarda pisze:

    A reszta, tj. 90%? Projekt swietny tylko nie powinno sie na nim zarabiac.

Zostaw własny komentarz