Konferencja naukowa „Podbój i jego skutki w XX wieku” - zaproszenie |
Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową „Podbój i jego skutki w XX wieku”.
Odbędzie się ona w dniach 23-24 października 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nie ograniczamy tego zaproszenia wyłącznie do studentów historii, chcemy bowiem spojrzeć na tematykę podboju nie tylko z perspektywy wojskowej czy politycznej,
ale także gospodarczej, kulturowej i cywilizacyjnej. Nie chcielibyśmy też koncentrować się wyłącznie na problematyce militarnej, ale także zastanowić się, czy w dwudziestym wieku,
w globalizującym się świecie, zachodziły procesy podboju przy użyciu innych (pokojowych) metod działania. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona w środowisku młodych badaczy, a dzięki interdyscyplinarnemu podejściu zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców. Pragniemy również nadmienić, że do współpracy przy organizacji konferencji zaprosiliśmy badaczy z wielu ośrodków i instytucji, nad całością przedsięwzięcia czuwają również pracownicy naukowi Instytutu Historii UJ, jak również zaprzyjaźnione instytucje: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie oraz Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”.
Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2014 r.
Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres sekcjahistoriinajnowszej@onet.pl.
Opłata konferencyjna wynosi odpowiednio 70 zł i 30 zł (członkowie KNHS UJ).
Formularz znajdziecie Państwo tutaj.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
serdecznie polecamy! 🙂