Do wygrania: „Wschodzące słońce na Pacyfiku”, S.E. Morison


Nakładem wydawnictwa Finna pod naszym patronatem ukazała się książka Samuela Eliota Morisona pt.: Wschodzące słońce na Pacyfiku. W naszym konkursie możecie wygrać jej trzy egzemplarze.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech egzemplarzy książki należy w terminie do 30 sierpnia 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

 1. Jaką nagrodę i za jakie dzieła otrzymał Samuel Eliot Morison?
 2. Jak brzmiało japońskie hasło wzywające do właściwego ataku na Pearl Harbour?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

O książce

wschodzace-slonce-na-pacyfikuOd Pearl Harbor do Colombo - pasmo niewiarygodnych sukcesów Japończyków w pierwszej fazie wojny i jedyny sukces Amerykanów: słynny nalot na Tokio pułkownika Doolittle’a. Morison jak zwykle przedstawia wojnę z różnych punktów widzenia. Fantastyczna analiza ośrodków władzy Japonii w drodze do wojny. Czy Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za wybuch wojny z Japonią? Dlaczego doszło do tak spektakularnej klęski w Pearl Harbor? Jak to się stało, że Japonia odniosła tak wiele sukcesów w tak krótkim czasie? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ta książka. A do tego fantastyczne relacje uczestników walk z obu stron. Nagroda Pulitzera, przede wszystkim za to, że autor udowodnił, jak pasjonująca może być literatura historyczna!

Tytuł: Wschodzące słońce na Pacyfiku
Autor: Samuel Eliot Morison
Wydawca: Finna
Liczba stron: 456
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-64141-93-5
Cena detaliczna: 49,00 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

5 komentarzy

 1. Bartłomiej pisze:

  skrzynka nie przyjmuje listów, każdy wraca. Jaki jest problem ?

  • Serdecznie dziękujemy za zgłoszenie. Mieliśmy chwilową awarię poczty, lecz błąd został już naprawiony. Prosimy spróbować ponownie. Oczywiście wszelkie opóźnienia spowodowane awarią naszej poczty nie będą miały wpływu na wyniki konkursu.

 2. Małgorzata pisze:

  Kiedy można spodziewać się wyników konkursu?

 3. Ja pisze:

  Będą jakieś wyniki?

 4. Ja pisze:

  Dlaczego ten konkurs nie został rozwiązany?

Zostaw własny komentarz