Słowacki ksiądz obwinia Żydów za Holokaust


Słowacki ksiądz wywołał oburzenie swoim stwierdzeniem, że to Żydzi są winni nienawiści do nich samych - byli także winni Holokaustu w Europie. Ostrzegł również, że ich następcami będą Cyganie.

Ksiądz Tiso w czasie spotkania z Adolfem Hitlerem

Katolicki duchowny Emil Floris mówił o „żydowskiej winie za nienawiść do nich samych” w czasie trwania uroczystej mszy w mieście Czadca (120 km na północny - wschód od Bratysławy). Sytuacja miała miejsce w czasie obchodów 70 rocznicy słowackiego Powstania Narodowego przeciw III Rzeszy i kolaboracyjnemu rządowi księdza Tiso (1887 - 1947).

Floris mówił do zgromadzonych wiernych: Wzięli Żydów z całej Europy do obozów koncentracyjnych. Wiecie czemu? Ponieważ tam była nienawiść do nich, ale ci którzy byli nienawidzeni sami sobie to zrobili.

Teraz istnieje ryzyko dla Cyganów, a wiecie czemu? Ponieważ wykorzystują system i dobroć innych - dodał Floris.

Federacja Gmin Żydowskich na Słowacji ogłosiła na swojej stronie internetowej, że oświadczenie księdza Emila Florisa zawiera kłamstwa i antysemickie komunały, umniejsza także cierpieniom Żydów w okresie pierwszej republiki i godzi w pamięć wszystkich ofiar reżimu prohitlerowskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Józef pisze:

    Tak długo jak kościół katolicki będzie miał władzę nad ludźmi tak długo będą wojny i .prześladowania

  2. wojtek pisze:

    „oliwa sprawiedliwa na wierzch wyliwa”,tak mawiali nad wisłą...

Zostaw własny komentarz