Dzień bez kebaba w rocznicę wiedeńskiej wiktorii. Apel Młodzieży Wszechpolskiej


Norman Czarnecki z Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej apeluje na swoim profilu na Facebooku, by w dzisiejszą rocznicę zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem nie jeść kebaba.

fot. facebook.com/NormanCzarnecki

fot. facebook.com/NormanCzarnecki

Bojkot ma przypomnieć o wiedeńskiej wiktorii, kiedy to polski król na czele antytureckiej koalicji pokonał oblegających Wiedeń Turków. Wpis Czarneckiego ma już prawie 1000 udostępnień.

Norman Czarnecki to redaktor naczelny portalu Narodowcy.net, członek Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Radomiu.

Kebab to danie kuchni orientalnej, które w Polsce przede wszystkim kojarzy się z kuchnią Turecką. Döner kebap po turecku oznacza „obracające się pieczone mięso”.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. rebeliant80 pisze:

  Obecnie w Austrii mieszka więcej Muzułmanów niż liczyła armia turecka oblegająca Wiedeń w 1683 roku, nie wiem po co ich broniliśmy, zwłaszcza że pomoc udzielona Austrii była dla nas bardzo niekorzystna pod względem geopolitycznym.

 2. Michał pisze:

  Wyjątkowo infantylna inicjatywa.

 3. Piotrek pisze:

  To może nie pijmy też kawy, herbaty nie jestem pewien ale kawy tak, bo o ile moja pamięć nie szwankuje to pierwszą kawiarnię otworzył jakiś rodak wykorzystując to co znalazł w namiotach wezyra...
  I po co takie głupoty robić...

Zostaw własny komentarz