Powstanie „atlas zwycięstwa”


Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej ogłosiło konkurs na „Atlas Zwycięstwa”. Będzie on poświęcony znaczącym wydarzeniom z okresu drugiej wojny światowej.

Mapa Europy, rok 1941 CC BY-SA 3.0

Mapa Europy, rok 1941 CC BY-SA 3.0

Książka ma liczyć nie mniej niż 320 stron. Powinno się w niej znaleźć około 400 podpisanych zdjęć i grafik oraz 320 lub więcej map oraz schematów ważnych bitew. Musi ponadto zawierać dane statyczne dotyczące strat ludzkich wszystkich krajów uczestniczących w wojnie; chodzi o ofiary cywilne i wojskowe. Należy w niej również spisać dywizje radzieckie, ich dowódców oraz osoby i jednostki wojskowe, które w czasie wojny zostały nagrodzone. Ważne jest, by były w niej: bibliografia, słownik wyjaśniający ważne terminy oraz indeks. Przeznaczona ma być dla szerokiego kręgu odbiorców.

Powstanie również internetowa wersja „Atlasu Zwycięstwa”. Ma być nie mniejsza niż 40 % wydania papierowego.

Prace na konkurs należy składać do 6 października. Jego wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2015 roku. Na powstanie „Atlasu Zwycięstwa” ministerstwo przeznaczyło 9, 2 milionów rubli.

Źródło: Minkultury vydelilo 9, 2 mln rub na sozdanye „Atlasa pobedy”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz