Do wygrania: „Wyrwana z piekła” E. Szcześniak


Nakładem wydawnictwa Oskar pod naszym patronatem ukazała się książka Edmunda Szcześniaka pt.:
Wyrwana z piekła. W naszym konkursie możecie wygrać jej trzy egzemplarze.

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech egzemplarzy książki należy w terminie do 10 października 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Kiedy została rozpoczęta tzw. Operacja Pomorska, której celem było rozbicie sił niemieckich broniących Pomorza przed Armią Czerwoną?
  2. Jakie obszary Pomorza Gdańskiego pozostawały w rękach niemieckich w momencie ogłoszenia przez Rzeszę kapitulacji 8 maja 1945 roku?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

O książce

wyrwana-z-piekla„Wyrwana z piekła” opowiada o niezwykle dramatycznych losach Kaszubki z Borowego Młyna, najładniejszej dziewczyny we wsi, która w czasie wojny wyszła za mąż za Niemca, żołnierza Wehrmachtu. Gdy zbliżał się front, uciekła do Gdyni i skryła się u krewnych. Została jednak ujęta przez Rosjan i jako branka – zdobyczna dziewczyna – przemierzyła, na tyłach frontu, cały szlak do Berlina, a gdy wracała pociągiem do domu porwano ją po raz drugi i wywieziono w głąb Rosji. Dopiero po ponad pół wieku wróciła do rodzinnej miejscowości.

Tytuł:  Wyrwana z piekła
Autor: Edmund Szcześniak
Wydawca: Oskar
Liczba stron: 164
Okładka: miękka
ISBN: 978-8363709-85-3
Cena detaliczna: 19,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz