Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej online


Władze Centralnego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Moskwie chcą, by istniało ono także w wersji wirtualnej. Ma to kosztować 5 milionów rubli.

Centralne Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej CC BY-SA 3.0

Centralne Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej CC BY-SA 3.0

Wykonawca wirtualnego muzeum zostanie wyłoniony w konkursie, który rozpocznie się 15 października. Komisja konkursowa ogłosi wyniki 17 października. Projekt ma być gotowy do 20 grudnia. Od 30 stycznia muzeum będzie dostępne dla internautów.

Muzeum będzie podzielone na dwie części: encyklopedyczną i historyczną. Ma przedstawiać historię Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w skali mikro, makro i globalnej. W skali mikro druga wojna światowa w Związku Radzieckim ma być zaprezentowana przez pryzmat życia zwykłego człowieka. Skala makro ma zawierać najważniejsze bitwy i wydarzenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W skali globalnej mają być pokazane zmiany w nauce, technice, ekonomii oraz innych dziedzinach życia, które wydarzyły się w Związku Radzieckim w latach 1941 - 45.

Władze muzeum mają nadzieję, że jego uruchomienie w wersji internetowej przyczyni się do lepszego wyeksponowania zbiorów. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdjęcia z czasów wojny.

Centralne Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej znajduje się na Górze Pokłonnej. Otwarto je 9 maja 1995 roku. Obok znajduje się Pomnik Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, który powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Źródło: Sozdanye virtualnovo 3D - muzeya „Pobeda” o VOV potrebuyet 5 mln rub

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz