Pierwsza Księgarnia Artystyczna BoSz otwarta!


W miniony weekend Wydawnictwo BoSz z Leska otwarło pierwszy salon książkowy w Rzeszowie. Salon to nie byle jaki, bowiem jest to pierwsza Księgarnia Artystyczna pod patronatem BoSza. To nie koniec atrakcji, bowiem oficyna wydawnicza obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia na rynku księgarskim. Odbyły się również promocje książek prof. Jerzego Bralczyka, Adama Bujaka czy Krzysztofa Łoszewskiego. Rozmowy autorskie prowadzili m.in. Katarzyna Lengren i prof. Franciszek Ziejka.

10433089_788733421165100_5970755687602047239_nWydawnictwo BoSz uchodzi w tym momencie za jedno z najlepszych wydawnictw w Polsce specjalizujących się w tematyce sztuki, historii sztuki, fotografiki, grafiki czy architektury. Szybko rozwijająca się oficyna wydawnicza dogoniła konkurencję. Jej dewizą jest wydawanie książek starannie wydanych, przejrzystych, nietuzinkowych poprzez warunki wizualne, a także główny temat i zagadnienie w nich omawiane. Coraz częściej pod egidą BoSza publikują znani i cenieni fachowcy. Przykładem niech będzie prof. Jerzy Bralczyk, znany językoznawca, specjalista od języka polskiego używanego w mediach, reklamie i polityce, który właśnie w BoSzu wydał swoją najnowszą książkę zatytułowaną Jeść!!!. To leksykon potraw, z którymi prof. Bralczyk zetknął się w dzieciństwie i w całym swym dorosłym życiu. To nie tylko uczta dla zmysłów, bo przecież opisywane są tam smaczne potrawy, ale też uczta literacka, bowiem felietonistyczne, gawędziarskie wręcz teksty prof. Bralczyka, uczą, bawią i rozwijają czytelnika.

W trakcie otwarcia nowego salonu BoSza oraz jubileuszu wydawnictwa, zaproszonych zostało wielu gości. Wśród nich spotkać można było wspomnianego wyżej prof. Bralczyka, prof. Franciszka Ziejkę, historyka literatury, Adama Bujaka, Krzysztof Łoszewskiego, który promował swoja najnowszą książkę pt. Dress code, a także cenioną scenografkę, malarkę, poetkę i pisarkę, Katarzynę Lengren.

Księgarnia Artystyczna BoSz to też świetna placówka. Otwarta została przez dyrektora oficyny wydawniczej pana Bohdana Szymanika. Zakupić tam można wiele tytułów cenionych i rzadko spotykanych w księgarniach. Najnowszy salon BoSza to księgarnia branżowa, gdzie oprócz wydawnictw leskiej oficyny wydawniczej, nabyć można wydawnictwa innych cenionych wydawców. Są to książki oscylujące wokół zagadnień szeroko pojętej sztuki, architektury, grafiki, fotografii, historii sztuki, historii literatury, regionalistyki (szczególnie podkarpackiej). Spotkać tam też można wiele tytułów znanych i z najwyższej półki, które w tym momencie brylują na polskim rynku księgarskim.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz