Konkurs na „Książkę Historyczną Roku”. Nasz redaktor wśród nominowanych


Na początku października ruszył konkurs na „Książkę Historyczną Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. W tym roku odbywa się on po raz siódmy i ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Powołane przez organizatorów jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Franaszka, wybrało 20 książek, spośród których wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz„Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

Wśród nominowanych  znalazł się jeden z recenzentów portalu historia.org.pl Szymon Nowak, autor książki „Oddziały Wyklętych”.

Aby prawidłowo zagłosować należy zaznaczyć po jednej książce w każdej kategorii tj. jedna książka w kategorii naukowej i jedna książka w kategorii popularnonaukowej. Jeden czytelnik może wysłać jeden głos internetowy dziennie.

sdsfsf

Głosować można za pośrednictwem strony ksiazkahistorycznaroku.pl do 31 października 2014 roku.

Laureatów konkursu poznamy 6 listopada podczas uroczystości, która odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.

 

Konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego odbywa się po raz siódmy i ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Laureatów konkursu poznamy 6 listopada podczas uroczystości, która odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Awangarda pisze:

    Trzymam kciuki za Szymona, takich patriotów nam trzeba.

  2. Szymon Nowak pisze:

    Dziękuję i proszę o głosy... bo czasu zostało naprawdę niewiele...

Zostaw własny komentarz