Napisz ciekawostkę i wygraj tablet


Od 10 lat pokazujemy, że historia jest ciekawa. Teraz chętnie poznamy, a następnie pokażemy wszystkim czytelnikom historie przygotowane przez Was. Dlatego organizujemy konkurs na ciekawostkę historyczną. Autorzy najpopularniejszych tekstów otrzymają od nas i Polsat Viasat History po tablecie.

Zadanie jest banalnie proste wystarczy napisać ciekawostkę historyczną zawierającą się w przedziale od 900 do 3 600 znaków. Nie limituje Was żaden okres historyczny ani tematyczny, ważne by tekst w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenie lub postać z dziejów Polski lub świata. Im ciekawszy tekst i mniej znana historia, tym większa szansa na wygranie głównej nagrody.

Tekst nie może być jednak wcześniej publikowany. Należy go przesyłać do 1 grudnia 2014 r. na adres e-mailowy: ciekawostki@historia.org.pl w formie załącznika, w plikach komputerowych zapisanych w formacie *.doc, *.txt lub *.rtf.

Ponadto zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko autora; adres autora; oświadczenie, iż dysponuje prawami autorskimi do przesyłanego tekstu; wyrażenie zgody na przetwarzane danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. ust. 2002 r. nr.101 poz.926 z póż. zmianami) - na potrzeby udziału w konkursie. Jedna osoba może wysłać maksymalnie dwie ciekawostki.

Autorzy trzech ciekawostek, które zanotują najwięcej odsłon w przeciągu 7 dni od publikacji otrzymają tablet Kruger & Matz KM 794GPS, a autorzy kolejnych trzech zestaw składający się z zegarka od Viasat History i książki.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Tablet Kruger & Matz KM 794GPS

km0794gps

EKRAN
7″ 1024x600 IPS, proporcje 16:9
pojemnościowy panel dotykowy
CPU
Rockchip 3188 Cortex A9
Quad-core CPU 1.6GHz + Quad-core GPS
RAM
1GB DDR3
SYSTEM OPERACYJNY
Android OS 4.2.2
PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA
8GB
OBSŁUGIWANE KARTY PAMIĘCI
microSD do 32GB SDHC
INTERFEJSY
miniUSB (PC), miniUSB host x1,microSD x1,
mini HDMI,gniazdo słuchawek 3,5mm
KOMUNIKACJA
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR obsługa GPS
KAMERA
Przód 0.3Mpx / Tył 2Mpx autofocus
ZASILANIE
AC 100~240V 50/60Hz, Wyjście DC 5V/2A
pojemność baterii: 3000 mAh dla 3.7V

Sponsorem nagród jest Viasat History.

Sponsorem nagród jest Polsat Viasat History.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

42 komentarze

 1. Malkolm pisze:

  Piszę się na to!

 2. Awangarda pisze:

  Pisze bh wygrać 😉

 3. adam pisze:

  Fatalny sposób wyłonienia zwycięzców. Nie wygrają najciekawsze wpisy tylko takie, których autorzy zadbają o odpowiednią ilość wyświetleń. Zobaczycie sami po olbrzymich dysproporcjach pomiędzy wyświetleniami poszczególnych artykułów. Brałem udział w wielu konkursach i taki sposób wyłaniania finalistów zawsze kończył się podobnie.

 4. Michał pisze:

  Co racja, to racja. Konkurs wygra osoba, która ma najwięcej znajomych na facebooku. Z drugiej jednak strony wyłonienie zwycięzcy przez jury też będzie budzić emocje i podejrzenia. Tak źle i tak niedobrze.

 5. Jeśli tekst będzie nietypowy i ciekawy to ludzie sami będą sobie go przesyłać, znajomi na Fb to „małe piwo” drodzy Panowie 🙂

 6. Emm pisze:

  A ja akurat uważam, że liczba odwiedzin jest bardziej sprawiedliwa. Mam tylko pytanie: tematyka jest dowolna?

 7. lubelak pisze:

  O ja! Niedawno odnalazłem ten portal i od razu fajny konkurs 😀 Zabieram się do pisania

 8. Martyna pisze:

  Opublikowaliście już jakieś prace konkursowe? Bo chyba nic nie ma...

 9. Michał pisze:

  Czy limit 3600 znaków obejmuje też wymagane regulaminem oświadczenia?

 10. Kamil pisze:

  Kiedy opublikujecie ciekawostki konkursowe i czy wszystkie tego samego dnia?

 11. janusz pisze:

  Kiedy można spodziewać się publikacji ciekawostek?

 12. Aśka pisze:

  Czy na stronie pojawiły się już jakieś ciekawostki konkursowe?

 13. Marek pisze:

  I co z tym konkursem, wysłałem dwa teksty, zero odpowiedzi, nie wiem też gdzie te ciekawostki można znaleźć. Co się dzieje ?

 14. Anna pisze:

  Czy warunkiem opublikowania ciekawostek było zarejestrowanie się w newsletterze? Wysłałam też 2 ciekawostki i nie mam pojęcia gdzie szukać innych, bo chętnie bym przeczytała.

 15. Redakcja pisze:

  Pozwólcie, że udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania w sposób zbiorczy.

  Na wstępie, cieszy nas niezmiernie liczba ciekawostek, które wpłynęły na konkurs. Jest ich bardzo dużo, powoduje to jednak pewne opóźnienia. Każda ciekawostka przed dopuszczeniem do publikacji musi przejść weryfikację przez jury, które zadecyduje o dopuszczeniu do konkursu, a następnie przejść przez korektę. Wszystko to robią ludzie, a duża liczba ciekawostek zwyczajnie powoduje opóźnienie ich pracy, która jest już na szczęście na ukończeniu. Do tego, przyjmowanie prac zakończyło się dopiero 4 dni temu, a zatem prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

  Konkurs rozstrzygacie w całości Wy drodzy Czytelnicy, jury decyduje wyłącznie o dopuszczeniu danego tekstu do publikacji. To Wasze wejścia (liczone przez pierwsze 7 dni od daty publikacji) na opublikowany tekst powodują przyznanie nań głosu (dopuszczalne są wszystkie serwisy społecznościowe, itp, niedopuszczalne próby sztucznego software’owego zawyżania statystyk).

  Publikację ciekawostek rozpoczniemy we wtorek, 9 grudnia 2014, o godzinie 9:00. Od tego dnia, aby dać równe szanse każdemu tekstowi, dopuszczone do konkursu (tj. takie, które pozytywnie przeszły weryfikację jury) ciekawostki będą ukazywały się codziennie o około godziny 9 w losowej kolejności. Wejścia liczymy przez pełne 7 dni od daty publikacji.

  ad Anna: zapisanie się do newslettera nie jest warunkiem opublikowania ciekawostek, nie było takiego zapisu w regulaminie.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Redakcja

 16. Ewa pisze:

  Droga Redakcjo czytając „dopuszczalne są wszystkie serwisy społecznościowe” - czyli jeśli ktoś ma powiedzmy 1233 znajomych na najbardziej popularnym portalu społecznościowym i opublikuje link do swojej ciekawostki, to osoba, która nie ma konta; a bywają takie; lub ma mało znajomych, nie ma żadnych szans, żeby wygrać. Nie jest to sprawiedliwa rywalizacja. Jak dla mnie to właśnie jest sztuczne zawyżanie statystyki, bo kliknięcie, czyli jak to określiła Redakcja „wejście”, to nie to samo, co przeczytanie danego tekstu i oddanie głosu, ze względu na jego treść.

  • Wojtek pisze:

   Popieram. Może to spowodować nieuczciwość, a nie będzie miało nic wspólnego z rzetelna wartością merytoryczna artykułu. Proponuje, aby to jednak Redakcja wybierała albo chociaż niech każdy oddaje głos z uzasadnieniem wyboru.

  • Wojtek Duch pisze:

   Droga Ewo,

   Niekoniecznie. Z pewnością najlepsze ciekawostki osiągną tysiące odsłon, tutaj znajomy z Facebooka nie pomogą. Ponadto najlepsze teksty są udostępniane, czy dodawane przez naszyczh czytelników na różnych serwisach, także liczba znajomych nie ma znaczenia. Tutaj zasady były od początku jasne i rozumiem, że uczestnicy godzili się na nie. Ruszamy we wtorek 🙂

   Pozdrawiam,

   • Tomasz pisze:

    Ewa, Wojtek - nie rozumiem o co chodzi, jaka nieuczciwość? To ja jak mam ze 200 znajomych na fejsie nie mogę już ich poinformować o konkursie? To może zakazać też mówienia koledze na żywo, no bo też może wejść tylko dla podbicia odsłon.

    Poza tym, można mieć i 10 tys. znajomych, jak wystarczy dodać na wykop czy joemonstera i tam (o ile tekst jest dobry) można zgarnąć znacznie więcej realnie zainteresowanych. No chyba, żeby i tego zakazać, ale to już byłoby dziwne. A w ogóle Wojtek Duch ile macie wejść miesięcznie? Bo jak grube kilkaset tysięcy, to ciekawy tekst i tak przyciągnie więcej osób niż klikanie znajomych z fejsa.

    Wojtek Duch - nic nie zmieniajcie, nie zmienia się reguł w trakcie gry. Mi tam się takie coś podobało i wysłałem tekst, mam tylko nadzieję, że go nie odwalicie... Jak zmienicie teraz nagle zasady, to to będzie nieuczciwe, nie głosowanie publiczności.

 17. Leon pisze:

  XIII Turniej Histmaga:
  Ranking ogólny:
  (Miejsce/ imię i nazwisko / liczba punktów)
  1 ROBERT WITAK 153
  2 Andrzej Gwizdała 143
  3 Paulina Stykowska 110
  4 Piotr Kasperowicz 107
  5 Bronisław Sztandera 90

  No i pierwsza ciekawostka. Autor: ROBERT WITAK.

  Losowo, przypadek, eh.
  Jednak i tu brak zasad i pic na wodę

  • Sylwia Szyc pisze:

   Zbieg okoliczności. Redakcja nie przeglądała rankingu XIII Turnieju Historycznego organizowanego przez portal histmag.pl. Osobiście wybrałam pierwszą publikowaną w konkursie ciekawostkę i z całą pewnością mogę zapewnić, że był do czysty przypadek, który nie był podyktowany innymi tajemniczymi względami. 🙂

 18. Marek pisze:

  Czyli tylko jedna ciekawostka dziennie jest publikowana ? Torchę dziwne skoro zgłoszeń było sporo, czy konkurs ma trwać do stycznia 2017 roku ? Pytam bo nie widzę nigdzie listy ciekaowostek.

 19. Leon pisze:

  Odnośnie tego przypadku.

  „będą ukazywały się codziennie o około godziny 9 w LOSOWEJ KOLEJNOŚCI”

  „Osobiście wybrałam pierwszą publikowaną w konkursie ciekawostkę”

  więc to jednak nie był przypadek

 20. Leon pisze:

  no własnie, toż to samo twierdzę

 21. Marek pisze:

  Jak zrozumiałem druga ciekawostka zostanie opublikowana dopiero 16 grudnia ?

  • Kamil pisze:

   Gdzie tak wyczytałeś? Ciekawostka (jedna!) ma się ukazywać codziennie o godz. 9:00. Opublikowali już 3. Tylko zapomnieli dodać ile tych ciekawostek mają.

 22. Marek pisze:

  Wcześniej nie mogłem ich znaleźć ale teraz już widzę, faktycznie codziennie jedna

 23. Dominik pisze:

  A gdzie te ciekawostki są publikowane?

 24. Michał pisze:

  ile ciekawostek bierze udział w konkursie? do kiedy będą publikowane? pozdrawiam

 25. Michał pisze:

  czy już wszystkie ciekawostki się ukazały? Kiedy można się spodziewać wyników?

 26. Michał pisze:

  czy są już wyniki konkursu?

 27. Redakcja pisze:

  Wyniki ciekawostek można znaleźć tutaj: wyniki

  Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy 🙂

Zostaw własny komentarz