Do wygrania: „Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała”


24 października 2014 r. nakładem wydawnictwa Astra ukazała się  pod naszym patronatem książka Sary Gristwood pt.: Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała” .
W naszym konkursie możecie wygrać jeden z trzech egzemplarzy tej książki.

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech kompletów książek należy w terminie do 2 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. W którym roku i z jakiego powodu Elżbieta I została uznana za dziecko z nieprawego łoża?
  2. Kto stał na czele rebelii, która powstała za rządów Marii I Tudor i w skutek której Elżbieta została aresztowana?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

O książce Elżbieta I i Robert Dudley

elzbieta-i-robert-dudley-prawdziwa-historia-krolowej-dziewicy-i-mezczyzny-ktorego-kochalaMistrzowska biografia Sary Gristwood przedstawia angielską królową przez pryzmat relacji łączących ją z Robertem Dudleyem – osobistym doradcą, nieoficjalnym mężem i dowódcą armii, sprawiając tym samym, że nie mamy do czynienia z tradycyjną, linearną biografią. Atrakcyjność książki wzmacnia gorący temat – romans (?) łączący królową z hrabią Leicester, tak doskonale znany, a jednocześnie wzbudzający wiele pytań i kontrowersji. Autorka obiecuje zrewidować tę frapującą historię – dociec, co jest prawdą, a co jedynie narosłym przez wieki mitem – choć zdaje sobie sprawę z grząskiego gruntu: często niepewnych źródeł, które nierzadko przegrywają ze znacznie atrakcyjniejszą fantazją…

Tytuł:  Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała
Autor: Sara Gristwood
Wydawca: Astra
Liczba stron: 424
Okładka: twarda całopapierowa z obwolutą
ISBN: 978-83-89981-76-9
Cena detaliczna: 55,99 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

  1. Dorota pisze:

    1. W ***, kiedy to ***
    2. ***

Zostaw własny komentarz