Do wygrania: „Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała” [wyniki]


24 października 2014 r. nakładem wydawnictwa Astra ukazała się  pod naszym patronatem książka Sary Gristwood pt.: „Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała” . By mieć szansę na wygranie jednej z trzech książek należało w terminie do 2 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na nasze pytania.

Prawidłowe odpowiedzi:elzbieta-i-robert-dudley-prawdziwa-historia-krolowej-dziewicy-i-mezczyzny-ktorego-kochala

1. Elżbieta I została uznana za dziecko z nieprawgo łoża w roku 1536, z powodu unieważnienia małżeństwa jej rodziców - Anny Boleyn i Henryka VIII Tudora. Doszło do tego, gdyż Anna Boleyn została niesłusznie oskarżona o uprawianie czarów oraz cudzołóstwo z licznymi mężczyznami, a następnie skazana na śmierć.

2. Na czele rebelii, która powstała za rządów Marii I Tudor i na skutek której aresztowana została Elżbieta stał Thomas Wyatt Młodszy.


Zwycięzcy:

1. Mateusz Szczepaniak ze Szczecina

2. Justyna Kukla z Gliwic

3. Monika Romanowska-Prusik z Piaseczna

Gratulujemy!

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz