Do wygrania: „Dzieje Polski” Tom 1.


Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się  książka Andrzeja Nowaka pt.: „Dzieje Polski” .
W naszym konkursie możecie wygrać jeden z  jej trzech egzemplarzy.

By mieć szansę na wygranie jednej z książek należy w terminie do 14 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

  1. Jakie wydarzenie w historii Polski do roku 1202 było najważniejsze i dlaczego?

Wygrywają 3  najlepsze i najciekawsze odpowiedzi.

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.
 dzieje polskiO książce Dzieje Polski - Tom 1
Pierwszy tom monumentalnych „Dziejów Polski” autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, wybitnego historyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, to świetnie napisana panorama początków państwa polskiego od jego czasów legendarnych do 1202 r., czyli śmierci Mieszka Starego i zakończenia kroniki Mistrza Wincentego zwanego Kadłubkiem. Barwnie ukazane postacie władców, duchownych, świętych i rycerzy. Burzliwe wydarzenia związane z tworzeniem państwa, jego rozkwitem, kryzysami i odbudowami. Znamienne decyzje, które zaciążyły na całej późniejszej polskiej historii. Książka, napisana przystępnym, a jednocześnie pięknym językiem, stanowi pierwszy tom sześcioczęściowej historii Polski przygotowywanej przez autora dla Czytelników.
Tytuł:  Dzieje Polski
Autor: Andrzej Nowak
Wydawca: Biały Kruk
Liczba stron: 384
Okładka: twarda
ISBN: 9788375531602
Cena detaliczna: 82,95


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

  1. Michał pisze:

    Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. Prosimy o NIE wpisywanie odpowiedzi na pytania konkursowe bezpośrednio pod ogłoszeniem o konkursie - ani tym, ani każdym innym.
    Redakcja

  2. wir pisze:

    Prawdziwe dzieło.

Zostaw własny komentarz