W Gdyni stanie pierwszy w Polsce pomnik Ryszarda Kuklińskiego


W Gdyni stanie pierwszy w Polsce pomnik pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Jego budowę w całości sfinansuje gdyński przedsiębiorca deweloperski Andrzej Boczek.

materiał AB Inwestor, fot. Krzysztof Romański

Wizualiacja pomnika Ryszarda Kuklińskiego w Gdyni / fot. materiał AB Inwestor, fot. Krzysztof Romański

Monument z płk. Kuklińskim stanie na ogólnodostępnym parku przy ul. Józefa Bema w Gdyni. Jego autorem będzie rzeźbiarz Tomasz Sobisz z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który wygrał konkurs na projekt pomnika. Prawie dwumetrowa rzeźba zostanie wykonana z brązu spiżowego.

Odsłonięcie monumentu planowane jest na przypadającą 13 czerwca 2015 r. 85. rocznicę urodzin płk. Kuklińskiego.

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

  1. DELUX pisze:

    Pięknie, pomnik zdrajcy w parku,bedą lumpy miały gdzie się odpryskać...

  2. Piotrek pisze:

    Ktoś kiedyś śpiewał o prądach historii... tylko potem głupio będzie go burzyć, bo zmienimy wielkiego Brata i ktoś dojdzie do przekonania, że miłość ojczyzny to praca tu i teraz a nie zdrada

  3. ciekawski pisze:

    Pomimo całej mojej niechęci do wszelkiej maści pomników bardzo dobrze, że stawiają. Jak to szło? „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”?

Zostaw własny komentarz