Multimedialnie z Muzeum Powstania Wielkopolskiego


Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu, zaprasza do udziału w wydarzeniach związanych z 96. rocznicą Powstania Wielkopolskiego, w dniach 16 - 28 grudnia 2014 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Już 16 grudnia o godz. 11.00 odbędzie się multimedialna lekcja historii: „Powstanie Wielkopolskie - Droga do Niepodległości”. Dostępna będzie transmisja na żywo w internecie m.in. dla szkół gimnazjalnych (i nie tylko), bezpłatnie z Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Link do transmisji będzie można uzyskać na stronie fb muzeum: https://www.facebook.com/MuzeumPowstaniaWielkopolskiego

Więcej ciekawych informacji na stronie www Muzeum: http://www.muzeumniepodleglosci.poznan.pl/

96. rocznica Powstania Wielkopolskiego

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Malkolm pisze:

    Najmniej się o nim mówi, a to zwycięskie powstanie. Lepiej gadać o warszawskim, które przyniosło tylko śmierć i cierpienie i zniszczenia.

  2. Kleofas Ogiński pisze:

    Byłem w Muzeum Powstania Wielkopolskiego z okazji rocznicy... I tu pewnie powinienem zakończyć komentarz, aby źle nie mówić o zmarłych... Jednak będę brnął dalej: mimo wysiłków muzealników mam wrażenie, że to jeden wielki „misz-masz” bez ładu i składu! O ile dolna ekspozycja ma jakąś myśl przewodnią (od zaborów do okopów pierwszej wojny), o tyle górna wystawa sprawia wrażenie (przepraszam za nazwę) „pieśni wariata”. Pełno tam wszystkiego - jakichś dokumentów (trzeciorzędnych), wielkie nic nie mówiące wydruki o niczym, pokryte kilometrami tekstów i wreszcie trochę militariów (głównie kopii)... Ogólnie tragedia...

Zostaw własny komentarz