W Londynie otwarto wystawę poświęconą Elvisowi Presleyowi


Elvis Presley nadal ma swoje tajemnice, zwłaszcza jeśli chodzi o jego życie osobiste. Sekrety gwiazdy próbuje odkryć właśnie otwarta wystawa, która jest uważana za największe tego typu przedsięwzięcie w Europie poświęcone Królowi rock’n’rola. W Londynie można obejrzeć przeszło trzysta przedmiotów należących do artysty. Niektóre z eksponatów nigdy wcześniej nie były wystawiane poza Memphis.

Jedna z pamiątek, fot. PAP; EPA; ANDY RAIN

Jedna z pamiątek, fot. PAP; EPA; ANDY RAIN

Minęło już 35 lat od śmierci Elvisa, a odbywająca się właśnie w Londynie wystawa jest prawdziwą gratką dla fanów artysty, którzy dzięki niej mogą zajrzeć do jego życia osobistego. Odwiedzający wystawę mogą choć na chwilę wniknąć do świata, w którym żył Elvis, na przykład za sprawą jego kostiumów scenicznych, telefonów, czy samochodów (z filmu Blue Hawai, który nakręcono w 1961 roku). Perełką wystawy jest jednak stół bilardowy, przy którym król rock’n’rola mierzył się z członkami zespołu The Beatles.

Wszelkie eksponaty przywieziono na miejsce bezpośrednio z Graceland. „Elvis umarł w wieku 42 lat i już zawsze będzie miał 42 lata. Inne gwiazdy w odróżnieniu od Elvisa się starzeją, a on będzie postrzegany przez swych fanów zawsze w ten sam sposób”, powiedział szef organizacji Strictly Elvis, dzięki której odbywa się londyńska wystawa.

8 stycznia Elvis obchodziłby swoje 80 urodziny. Wystawa poświęcona jego zawrotnej karierze i Elvisomanii potrwa aż do końca sierpnia. Kilka fotografii można oglądać za pośrednictwem serwisu TVP Info.

Źródło: Elvis Presley už před Londýnem neutají vůbec nic

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz