Otwarto Muzeum Ognia w Żorach [galeria]


W Żorach otwarto muzeum, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Cała ekspozycja poświęcona jest wiedzy na temat ognia i energii od czasów prehistorii do współczesności.

Muzeum Ognia w Żorach 7

Muzealna ekspozycja mieści się na 500 m kw. powierzchni, głównie w podziemiach. Na wystawę składają się elementy wystroju scenograficznego, takie jak aranżacja prehistorycznej jaskini, plansz prezentacyjnych zawierających treści tekstowe, fotografie i schematy oraz bogata warstwa multimedialna, złożona z wielkoformatowych projekcji wideo, interaktywnych aplikacji zawartych w ekranach dotykowych, a nawet – interaktywnej zabawy ogniem.

Ekspozycję zaprojektowała, a następnie nadzorowała jej realizację katowicka firma AdVenture Multimedialne Muzea – znana także m.in. ze stworzenia Muzeum Browaru Żywiec, multimedialnej trasy w Kopalni w Bochni oraz projektu wystawy stałej „Historia Górnego Śląska”, która powstaje w Muzeum Śląskim. Za wykonanie ekspozycji Muzeum Ognia odpowiada spółka MTMA. Inwestorem było Nowe Miasto Sp. z o.o.

Godziny otwarcia:

  • Od wtorku do piątku: 9.00 – 16.00.
  • W soboty i niedziele: 12.00 – 17.00.
    Muzeum Ognia Żory 4

Muzeum Ognia Żory 2

Muzeum Ognia Żory 3

Muzeum Ognia Żory

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Malkolm pisze:

    Jakie to BRZYDKIE..., jak blaszak.

Zostaw własny komentarz