„Dziewczyny Wyklęte” - zaproszenie na promocję książki


Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszej książki Szymona Nowaka „Dziewczyny Wyklęte”. Spotkanie odbędzie się w 25 lutego 2015 r. o godz. 18:30 w Muzeum Powstania Warszawskiego.

dziewczyny-wyklete-okladka-72dpi„Dziewczyny Wyklęte” to pierwsza na naszym rynku książka o dziewczynach z antykomunistycznego podziemia – o tych bardzo znanych i niemal zupełnie zapomnianych. O tych, które nie zawahały się, by oddać krajowi swą młodość, a niejednokrotnie i życie.

Były piękne, młode. Kochały swoich chłopców, narzeczonych i mężów – Żołnierzy Wyklętych. Trwały przy nich aż do końca. Kochały też Polskę i o nią w raz z nimi walczyły. Często z bronią w ręku, ale także przenosząc meldunki, opatrując rany, organizując kryjówki i zaplecze. Prowadząc działalność konspiracyjną. A gdy stało się jasne, że chwilowo przegrali – służąc słowem otuchy, tym nielicznym, którzy przetrwali...

Książka Szymona Nowaka to szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach, ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji. Są to jednocześnie opowieści o miłości i nienawiści, o życiu i śmierci.

Czas: 25 lutego 2015 r., godz. 18:30
Miejsce: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 (Sala pod Liberatorem), Warszawa.

W spotkaniu udział wezmą:

Szymon Nowak- autor książki „Dziewczyny Wyklęte”
Lidia Lwow-Eberle „LALA” – narzeczona „Łupaszki”
Janusz Niemiec – syn Janiny i Antoniego Żubrydów, najmłodszy więzień UB
Grupa Rekonstrukcyjna „Wolność i Niezawisłość”
Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski – publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych

Uroczystość uświetnią akustycznym mini występem PANNY WYKLĘTE – projekt muzyczny Fundacji Niepodległości we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i artystkami polskiej sceny muzycznej

Zgłoś swój udział w spotkaniu i zaproś znajomych na facebooku:
https://www.facebook.com/events/851946461528935/?fref=ts

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz