Konferencja naukowa: „Oręż, kości, sztuka. Broń i ślady jej użycia”


Sekcja Bronioznawstwa i Archeologii Sądowej Studenckiego Koła Naukowego Archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje, studencko-doktorancką konferencję „Oręż, kości, sztuka. Broń i ślady jej użycia”, która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2015 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

10835247_803379516407357_1043194913131556263_oGłównym celem przyświecającym konferencji, jest stworzenie interdyscyplinarnego forum dla młodych badaczy zajmujących się tematyką związaną z bronią.

Zachęcamy do udziału archeologów, historyków, filologów jak i antropologów oraz historyków sztuki. Badania bronioznawcze mają długą tradycję w polskiej nauce i są związane z wybitnymi postaciami jak prof. Andrzej Nadolski, prof. Zdzisław Żygulski (jun.) czy Bronisław Gembarzewski. Dla przedstawicieli wielu dziedzin nauki, prace powyższych oraz szeregu innych badaczy stworzyły przestrzeń do zróżnicowanej dyskusji nad dziejami uzbrojenia. Inspirując się tym i przywiązując największą wagę do wyżej wspomnianej interdyscyplinarności, zachęcamy Państwa do przedstawienia swoich idei, pomysłów oraz badań związanych z zaprezentowaną tematyką.

Organizatorzy na abstrakty wraz z wykazem literatury czekają do 1 marca 2015 r., zastrzegając sobie prawo do selekcji nadsyłanych zgłoszeń. Za udział nie będzie pobierana opłata konferencyjna. Zgłoszenia wraz z formularzem należy wysyłać na adres konferencjaoks@gmail.com.

Szczegóły: konferencjaoks.blogspot.com

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz