World of Warships coraz bliżej premiery. Ruszają testy dla graczy


Zamknięte beta testy World of Warships rozpoczną się już w czwartek, 12 marca. Tego samego dnia, od godziny 11.00 zainteresowani gracze będą mogli zapisywać się, aby uzyskać dostęp do rozgrywki. Poza dobrą zabawą, wirtualni marynarze zyskają możliwość przekazywania swoich wrażeń twórcom celem ulepszania rozgrywki. Po zakończeniu testów w portalu ukaże się obszerna relacja!

WoWS_Screens_CBT_Press_Release_Image_04

World of Warships / fot. wargaming.net

W grudniu 2014 i styczniu 2015 miały miejsce dwa weekendowe beta testy World of Warships. Zgromadziły one ponad 75 000 graczy, na serwerach w szczytowych momentach było nawet 15 000 osób jednocześnie. Średnia ilość bitew rozegranych przez pojedynczego testera wyniosła ponad 60 pojedynków. Biorąc pod uwagę, że były to tylko 4 dni, wyniki były więcej niż satysfakcjonujące.

W nadchodzącej zamkniętej becie, gracze będą mieli dostęp do 5 map, od arktycznych oceanów do wysp tropikalnych. W ręce wirtualnych marynarzy zostanie oddanych 50 okrętów wojennych z Japonii i U.S.A.

Krążowniki obu krajów to świetne, zwinne jednostki, które mają przewagę nad niszczycielami, mimo iż te drugie mogą zadawać potężne obrażenia. Japońskie pancerniki są niesamowicie potężnymi okrętami w ataku, a dzięki grubemu opancerzeniu dodatkowo służą jako osłona dla sojuszników. Niszczyciele są najbardziej mobilne ze wszystkich klas, idealne do zwiadu oraz pomocy większym okrętom w walce atakując morderczymi salwami torped. Czwartym rodzajem jednostek pływających są amerykańskie lotniskowce, które wymagają od gracza bardzo strategicznego podejścia. Zarówno atak, wsparcie i zwiad to ich domena, a w doświadczonych rękach mogą przesądzać o losach bitew. W najbliższej przyszłości w World of Warships pojawią się japońskie lotniskowce oraz amerykańskie pancerniki

World of Warships / fot. wargaming.net

World of Warships / fot. wargaming.net

Załogi statków, reprezentowane przez dowódców okrętów odgrywają znaczącą rolę. Z każdym, kolejnym poziomem doświadczenia zyskują punkty, za które odblokowujemy rozmaite zdolności. W zależności od preferowanego stylu prowadzenia rozgrywki, gracz może ich rozwijać w kierunku zwiększania opancerzenia okrętu, obniżania czasu przeładowania dział czy wzmacniania siły ognia.

Wraz z rozwojem załóg idzie modyfikowanie okrętów, aby zwiększyć ich ogólną wartość bojową. Opcji jest dużo, jak na przykład zwiększanie odporności na wystąpienie pożaru czy zmniejszanie ryzyka pojawienia się wody w kadłubie.

Gracze lubiący działanie ze znajomymi ucieszą się z możliwości połączenia swoich sił z dwoma innymi marynarzami w ramach dywizji.

Aby dowiedzieć się więcej o World of Warships i dostać się do zamkniętych beta testów gry zapraszamy na oficjalną stronę gry pod adresem http://worldofwarships.eu.

O World of Warships

Długo oczekiwany World of Warships to najnowsza, darmowa gra bazująca na walkach morskich. Obejmij dowodzenie nad flotą, w której znajdzie się wiele kultowych okrętów znanych z kart historii, rozwijaj swoje jednostki i przygotuj się na zdominowanie akwenów wodnych w World of Warships. Cztery klasy okrętów z możliwością ich rozbudowy, pieczołowicie zaprojektowane lokacje, sprawią, że walka nie ustaje nigdy, a każda potyczka to wyjątkowe doświadczenie. Strategia, taktyczna rozgrywka i dynamiczna walka czeka na Ciebie w World of Warships!

O Wargaming

Wargaming to prywatna firma wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku, przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. Obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy, czyli World of Tanks, World of Warplanes oraz World of Warships. Trylogia gier komputerowych Wargamingu stworzy wspólne uniwersum wojenne zintegrowane przez portal www.wargaming.net.

Jako część swojej strategii operacyjnej, Wargaming obrał sobie za cel obecność na zróżnicowanych platformach sprzętowych. W 2014 roku firma wydała World of Tanks: Xbox 360 Edition oraz World of Tanks: Blitz. Edycja na konsolę Xbox 360 przedstawiła graczom epickie bitwy na dużych ekranach telewizorów, natomiast wersja mobilna rozszerzyła uniwersum o smartfony i tablety.


Przygotujemy dla Was relację z testów oraz wiele screenów i video, które przybliżą Wam rozgrywkę. Ahoj!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Wilk Morski pisze:

    Ahoj! 🙂 Czekam na relację, brałem udział w poprzednich testach, zapowiada się ciekawie, ale brak okrętów podwodnych to błąd, może będą później.

  2. Jark pisze:

    Nautilus bedzie? 😀

Zostaw własny komentarz