VI Międzyuczelniana Konferencja Naukowa „Roma, Romae, Romae…”


Studenckie Koło Naukowe Numizmatyki i Archeologii Rzymu zaprasza studentów i doktorantów wszystkich uczelni w Polsce do udziału w VI Międzyuczelnianej Konferencji Naukowej „Roma, Romae, Romae…”, która odbędzie się 15 maja 2015 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

UWZachęcamy do wygłoszenia krótkiego (20 minut) referatu, dotyczącego zagadnień związanych z archeologią, historią, sztuką, epigrafiką oraz numizmatyką starożytnego Rzymu. Podobnie jak w ubiegłych latach, konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny. Zależy nam na podjęciu ciekawej, wielowymiarowej dyskusji na temat kultury starożytnego Rzymu. Poprzez różnorodność podejmowanych zagadnień pragniemy pokazać niezwykłe bogactwo świata rzymskiego, który stał się fundamentem współczesnej cywilizacji europejskiej.

Wydanie publikacji pokonferencyjnej jest zależne od liczby osób biorących udział w konferencji.

Na zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz krótki abstrakt (100-300 słów) organizatorzy czekają do 31 marca 2015 r. Należy je nadsyłać na adres: numis.kn@uw.edu.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz