Wykład „Ryszard III i książęta w Tower. Historia w trzech tonacjach i siedmiu odsłonach”


Już 16 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się wykład na temat króla Ryszarda III organizowany przez Wydawnictwo Astra. Połączony on będzie z promocją najnowszej książki „Ryszard III i książęta w Tower” autorstwa Alison Weir.

wykladWydawnictwo Astra we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie organizuje wykład zatytułowany: „Ryszard III i książęta w Tower. Historia w trzech tonacjach i siedmiu odsłonach”.

Wykład, który poprowadzi dr. Andrzej Wadas, będzie dotyczył różnych form postrzegania panowania Ryszarda III – z uwzględnieniem najnowszego stanu badań – oraz mordu popełnionego na synach Edwarda IV: Edwardzie V oraz jego młodszym bracie Ryszardzie, księciu Yorku, których śmierć utorowała drogę do tronu ich wujowi, księciu Gloucester.

Punktem odniesienia będzie książka wybitnej popularyzatorki dziejów Anglii, Alison Weir: „Ryszard III i książęta w Tower”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Astra oraz pod naszym patronatem medialnym. Podczas wykładu planowana jest także promocja wspomnianej książki.

Wykład odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 18.00 w siedzibie Biblioteki przy ul. Rajskiej 1 w Krakowie.

Zapraszamy!

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz