Spotkanie autorskie z naszą redaktor Alicją Bartnicką w Lublinie


Zawsze marzyłeś o wydaniu książki, ale nie wiesz jak to zrobić? Obawiasz się, czy zostanie ona przyjęta pozytywnie? Chcesz wydać swoją pracę magisterską, ale nie czujesz się pewnie i nie wiesz jak szukać wydawcy? Już jutro w Lublinie swoimi doświadczeniami związanymi z publikacją swojej pierwszej książki naukowej podzieli się z Wami Alicja Bartnicka.

ala z książką

mgr Alicja Bartnicka z pierwszymi egzemplarzami swojej książki

Nasza redakcyjna koleżanka Alicja Bartnicka już w chwili przyjęcia na studia doktoranckie mogła pochwalić się swoją pierwszą, samodzielną monografią naukową. Teraz służy radą i gorąco namawia innych młodych naukowców do podjęcia próby wydania drukiem efektów swoich badań, a tym samych spełniania swoich marzeń. Spotkanie z autorką książki „Postać czarodzieja w literaturze fantasy. J.R.R. Tolkien - A. Sapkowski - J.K. Rowling” zatytułowane „Moja przygoda z fantasy, czyli jak połączyć zainteresowania z pracą naukową” odbędzie się jutro o godz. 17:00 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (sala 301).

W trakcie spotkania nasza redakcyjna koleżanka opowie o tym, kiedy podjęła decyzję o próbie wydania książki, kto ją do tego namówił, jak wyglądały poszukiwania odpowiedniego wydawnictwa, a także wyjaśni jak przebiegał proces przygotowania zebranego przez nią materiału do druku. Dowiecie się także jakie warunki trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o wydanie książki drukiem, czy też z jakimi problemami zmaga się młody naukowiec wydający debiutancką pracę. W trakcie spotkania będzie można także nabyć książkę Alicji i zapytać ją o wszelkie nurtujące Was kwestie.
Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Doktorantów Wydziału Humanistycznego UMCS. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal historyczny Historia.org.pl.
Poniżej prezentujemy sylwetkę naszej redakcyjnej koleżanki:

mgr Alicja Bartnicka - historyk, dziennikarz, literaturoznawca. Absolwentka filologii polskiej z dziennikarstwem (2012) oraz historii (2014) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie doktorantka na Wydziale Nauk Historycznych UMK.
Od 2013 roku związana z portalem historycznym Historia.org.pl, gdzie pełni funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego oraz Szefa Działu Naukowego. W 2014 r. nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, ukazała się jej pierwsza monografia naukowa zatytułowana „Postać czarodzieja w literaturze fantasy. J.R.R. Tolkien – A. Sapkowski – J.K. Rowling”.
Fascynatka literatury każdej, choć jej zainteresowania badawcze koncentrują się głównie wokół literatury fantasy – zarówno polskiej jak i zagranicznej, gdzie bierze pod uwagę przede wszystkim dzieła najnowsze, w których bada pochodzenie i funkcjonowanie poszczególnych ras i bohaterów, a także ich uwikłanie w kontekst historyczno-literacki. Interesuje się także szeroko rozumianą historią Niemiec, zwłaszcza dziejami III Rzeszy i stosunków polsko-niemieckich w XX w., ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych etapów historii Niemiec w latach 1918–1990 – począwszy od upadku monarchii i wprowadzenia w całych Niemczech ustroju republikańskiego, poprzez wybuch II wojny światowej i politykę Niemiec na okupowanych ziemiach polskich, wieloletni podział Niemiec na dwa państwa, aż do procesu zjednoczeniowego zakończonego w 1990 r.
 patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. uLtor pisze:

    Gratuluję. Napiszę wprost, Szanowna Pani doskonale połączyła historię z czymś co każdy zjadacz chleba zna. Jedyna przyszłość historii ..

Zostaw własny komentarz