IV Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego pod Grunwaldem - „Majówka z łukiem i koniem”


Łucznictwo konne cieszy się w Polsce niewielkim zainteresowaniem. Warto jednak zadać sobie pytanie dlaczego, skoro organizowane są w naszym kraju turnieje o niezwykłej randze? Po raz czwarty na Polach Grunwaldzkich odbyły się jedne z największych zawodów w tej dyscyplinie. Do trzech konkurencji stanęło 46 zawodników z 9 krajów (Niemcy, Anglicy, Francuzi, Szwajcarzy, Amerykanie, Szwedzi, Irańczycy, Węgrzy i oczywiście Polacy).

„Majówka z łukiem i koniem”

IV Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego z 30 punktową przewagą wygrał Mátyás Ruszák z Węgier, dwójka polskich zawodników stanęła na podium (Wojtek Osiecki II miejsce, Anna Sokólska III miejsce w klasyfikacji generalnej). Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Po raz drugi przy tej okazji odbyła się I Runda Pucharu Europy, po której Polacy zdobyli prowadzenie. Warte odnotowania jest, że w zeszłym roku to reprezentacja Polski wywalczyła Puchar Europy. Liczymy na podobny wynik w tym roku.

Wydarzeniu towarzyszyły niezwykle ciekawe warsztaty pt. „Łuk, koń, jeździec – jak połączyć te trzy. Warsztaty jeździeckie realizowane pod kątem łucznictwa konnego”. Pod tekstem prezentujemy film promujący wydarzenie, na których część z jeźdźców prezentuje swoje niezwykłe umiejętności w strojach historycznych lub nawiązujących do tradycji łucznictwa w swoim kraju.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Pebs pisze:

    Mistrzem Świata jest chyba Irańczyk.

Zostaw własny komentarz