Muzeum Powstania Warszawskiego otwiera „Pokój na lato”


30 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego otwiera dla swoich gości pawilon rekreacyjno - kulturalny czyli „Pokój na lato”. Będzie to niezwykłe miejsce, w którym będzie można spotkać się ze znawcami historii stolicy, posłuchać koncertów, zaangażować się w warsztaty kulinarne oraz fotograficzne. To nie wszystko!

Muzeum Powstania Warszawskiego

Pawilon powstanie na skarpie na rogu ulic Towarowej i Grzybowskiej, która przylega do muzeum. To specjalne miejsce będzie oferowało zwiedzającym ale także pracownikom okolicznych biurowców oraz mieszkańcom możliwość relaksu. Okres letni pozwala połączyć edukację z wypoczynkiem. Pawilon będzie miejscem na relaks, zjedzenie czegoś dobrego, spotkanie z przyjaciółmi oraz zapoznanie się z programem kulturalnym.

Uroczyste otwarcie odbędzie się wieczorem 30 lipca. Zaplanowano także koncert „Piotra Zabrodzkiego podróż sentymentalna”, który wraz ze swym kwartetem zagra autorskie interpretacje przed i powojennych klasyków: Tango milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą czy Na pierwszy znak. Będzie to wstęp do spotkań ze znawcami Warszawy, którzy będą opowiadać o artystach związanych ze środowiskiem warszawskim. Dodatkowo cyklicznie odbywa się będą koncerty jazzowe w stylu retro.

Pawilon będzie zrobiony z drewna, łączyć go z budynkiem Muzeum Powstania Warszawskiego będzie most zawieszony w koronach drzew. Do pawilonu prowadzić będzie również drugie wejście - schody od strony skarpy przy ulicy Targowej.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz