Wystawa Ryana Giggsa w Old Trafford


Legenda klubu Manchesteru United oraz obecny asystent menedżera „Czerwonych Diabłów” - Ryan Giggs - otworzył wystawę w dzielnicy Old Trafford, gdzie znajduje się słynny stadion o tej samej nazwie, znany także jako Teatr Marzeń, oraz Muzeum Manchesteru United.

Giggs podczas meczu z Evertonem, Gordon Flood CC BY-SA 2.0

Giggs podczas meczu z Evertonem, Gordon Flood CC BY-SA 2.0

Giggs zadebiutował ponad 20 lat temu, zagrał 963 mecze, podczas których zdobył 168 bramek. Dyrektor Manchesteru, Richard Arnold komentuje: „Jest bardzo mało graczy, którzy mogą pochwalić się CV takim, jakie ma Ryan. On jest jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich sportowców naszych czasów (...)”.

Do nowowstawionych obiektów nalezą między innymi: medal zwycięzców Ligii Mistrzów z 2008 roku, medale zwycięzców Premier League z lat 2013, 2011, 2009 i 2008, bluza Giggsa z okresu, gdy był jednocześnie piłkarzem i tymczasowym menedżerem Manchesteru United pod koniec sezonu 2013/2014, medal za zdobycie Klubowego Mistrzostwa Świata w 2008 roku czy podpisana koszulka z ostatniego sezonu. Ekspozycja zawiera głównie prywatne nagrody Giggs’a, takie jak nagroda dla Ryana dla Sportowej Osobowości Roku wręczonej przez BBC czy Order Imperium Brytyjskiego.

Interaktywna wystawa pozwala odwiedzającym obejrzeć z bliska kilka medali Ryana. Zagorzali fani walijskiego skrzydłowego może również sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat jego kariery.

Ryan Giggs, mówi: „To wielki zaszczyt, że wystawa jest poświęcona mojej pracy w Manchesterze United, gdzie spędziłem całą moją karierę i jestem dumny, ze swoich osiągnięć w tym klubie. Wiele eksponatów nigdy nie było dostrzeganych przez społeczeństwo, a te, które wybrałem do ekspozycji, znaczą dla mnie najwięcej. Jestem szczęśliwy, że mogę podzielić się tymi pamiątkami z fanami. ”

Źródło: Ryan Giggs Exhibition opens at Old Trafford

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz