Kryminał - literatura popularna a nowoczesność - zaproszenie na wykład


Już w najbliższy poniedziałek, 19 października,  o godzinie 17.00, odbędzie się  wykład prof. Tadeusza Cegielskiego pt. „Kryminał - literatura popularna a nowoczesność”.

Opowieści o zagadkach kryminalnych XIX-wiecznej Warszawy już w najbliższy poniedziałek 19 października/ fot. mat. prasowe

Opowieści o zagadkach kryminalnych XIX-wiecznej Warszawy już w najbliższy poniedziałek 19 października/ fot. mat. prasowe

Autor powieści kryminalnych, takich jak „Morderstwo w Alei Róż„, poprowadzi słuchaczy przez tajemnice ”miasta szemranego” okresu rodzącej się nowoczesności. Opowieści o zagadkach kryminalnych XIX-wiecznej Warszawy będzie towarzyszyło oprowadzanie po wystawie „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność” zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski.

Wystawę można zobaczyć do 6 grudnia 2015 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Ekspozycja ukazuje proces kształtowania się nowoczesnego miasta na ziemiach polskich pod zaborami. Mowa jest o przemianach demograficznych, urbanistyce i architekturze, higienie, narodzinach kultury konsumpcyjnej i masowej, w tym zwłaszcza reklamy i prasy. Wystawa opowiada również o odrodzeniu narodowym i rywalizacji na symbole w przestrzeni publicznej miast oraz dramatycznych wydarzeniach rewolucji 1905 roku.

Wykład odbędzie się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, sala wystawowa na parterze).

Wstęp wolny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Jan pisze:

    Zapowiada się ciekawie! Ostatnie spotkanie z prof. Szelągowską było bardzo inspirujące.

  2. Elżbieta pisze:

    O! Profesor Cegielski, świetnie opowiada, świetnie pisze.

Zostaw własny komentarz