W Sejmie powstał Zespół Historii i Tradycji Wojska Polskiego


W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół Historii i Tradycji Wojska Polskiego. Obecnie należy do niego 21 posłów, którzy mają zająć się popularyzacją historii.

Sejm RP / Fot. Krzysztof Białoskórski

Sejm RP / fot. Krzysztof Białoskórski

Celem powołania Zespołu jest wspieranie postulatów wysuwanych przez organizacje kultywujące tradycje niepodległościowe lub tradycje oręża polskiego.

Do zadań Zespołu należy w szczególności krzewienie i kultywowanie tradycji niepodległościowej oraz popularyzacja historii Wojska Polskiego oraz wspieranie postulatów wysuwanych przez organizacje zajmujące się promowaniem tradycji niepodległościowych lub tradycji oręża polskiego.

Obecnie do Zespołu należy 21 posłów i 2 senatorów. Najwięcej z nich, bo aż 14 pochodzi z PiS. Ponadto 7 reprezentantów jest z Kukiz15, a 2 z .Nowoczesnej. Zespół ma obradować na posiedzeniach, które odbywają się nie rzadziej niż raz na kwartał.

Oby posłowie wywiązywali się ze swoich obowiązków lepiej niż poprzednicy z poprzedniej kadencji, gdy Zespół Miłośników Historii nie zrobił właściwie nic dla promocji polskiej historii, o czym pisaliśmy tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Miron pisze:

    Niech się zajmą czymś konstruktywnym, byle nie martyrologią.

  2. Bilbo pisze:

    A co to znaczy martyrologia?

Zostaw własny komentarz