7 świetnych prezentów gwiazdkowych dla fana historii


Do Wigilii zostało tylko kilka dni, to ostatni dzwonek, by kupić prezenty pod choinkę. Jeśli brak Wam pomysłu na gwiazdkową niespodziankę nasze propozycje na pewno będą dla Was bardzo pomocne.

IPN. Znaj znak

znajznak ipn

Celem gry oprócz emocjonującej rozrywki jest przekazanie wiedzy o najnowszej historii Polski. Gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla XX w. znaki, daty, postacie, miejsca, przedmioty. Nowatorstwo gry polega między innymi na tym, że do zabawy potrzebny jest przede wszystkim refleks, a wiedza przychodzi sama w czasie rozgrywki.

Znaj Znak jest grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy. Przy użyciu jednego kompletu kart (132 sztuki) w Znaj Znak mogą jednocześnie grać nawet 32 osoby. Na każdej karcie znajduje się 12 różnych symboli. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają jeden i tylko jeden wspólny znak, który należy jak najszybciej znaleźć i nazwać, żeby pozbyć się kart trzymanych w ręku i zwyciężyć. Na odwrocie są nazwane wszystkie znajdujące się na danej karcie znaki. Znaj Znak to nie tylko wciągająca gra, ale także bogaty materiał dydaktyczny. Do zestawu dołączono 133 duże karty pomocnicze ze szczegółowym opisem każdego symbolu.
Gra przezmaczona: dla 1 do 16 par graczy (max. 32 osoby) w wieku od 10 lat. IPN wydał także inne gry planszowe, w tym popularne 303 oraz Kolejka.

Cena ok. 50,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

Red is bad. Koszulka polo

redisbad polo

Słynna prezydencka koszulka polo to fajny prezent z motywem patriotycznym. Koszula z długim rękawem wykonana została z dzianiny typu lacosta (pika) z ukrytą kieszonką z motywem polskiej flagi. Kieszonka celowo rozdarta na wysokości serca, dla wzmocnienia efektu wizualnego i symbolicznego.

Najwyższa jakość wykonania. Ozdobne wykończenie wnętrza karku, kołnierzyk na stójce wzmacniany fizeliną i guziki z logo RED IS BAD. Rękawy wykończone ściągaczami. Dyskretna metka RED IS BAD na dole i ozdobne wykończenie dołu koszulki. Skórka RIB na karczku.

Cena 104,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

World of Tanks. T26E4 SuperPershing

worldoftank

To prezent, który ucieszy każdego fana World of Tanks. T26E4 SuperPershing jest amerykańskim czołgiem średnim, którego parametry zostały ostatnio zmienione, lecz mimo to wciąż trzeba się z nim liczyć. Przedni ekran przeciwkumulacyjny powoduje, iż atakowanie tego pojazdu z przodu może być niezwykle frustrujące dla przeciwników. Należy jednak uważać, gdyż jeśli posiadają oni działa o dużej penetracji lub celności, będą czasem w stanie przebić pancerz lub trafić w jego słabe punkty. Gracze, którzy uwielbiają dobre obniżenie działa i dużą szybkostrzelność będą zachwyceni szybkimi zarobkami i rozwijaniem umiejętności załogi na tym pojeździe premium VIII poziomu.

Cena ok. 120,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

Revell. HMS Victory

revell hms victory

Zestaw Upominkowy z podstawowymi akcesoriami modelarskimi (6 podstawowych farbek, pędzelek, klej). HMS „Victory” - żaglowy okręt liniowy brytyjskiej marynarki wojennej zbudowany w latach 1759-65 w stoczni Chatham Dockyard. Dla potrzeb budowy okrętu zużyto drewno z 6000 drzew, a 90% wykorzystanego materiału stanowiło drewno dębowe.

Cena ok. 130 zł. Zobacz więcej tutaj.

NBP. 20 zł Floren Władysława Łokietka

floren_okietka_rewers

Floren Władysława Łokietka to prezent, który może okazać się także inwestycją na przyszłość. Jest szóstą monetą w serii „Historia monety polskiej”, prezentującej najstarsze zabytki mennictwa polskiego. Na rewersie przedstawiono króla na tronie, z insygniami władzy, a w tle jego postać z pieczęci majestatowej. Na awersie znajduje się wizerunek postać biskupa w mitrze ozdobionej aureolą. W lewej ręce trzyma on pastorał, a prawą wznosi w geście błogosławieństwa. Na tej samej stronie widnieje również portret Władysława Łokietka zaczerpnięty z jego rzeźby nagrobnej w katedrze na Wawelu.

Cena 175,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

LEGO. Architecture Luwr

legoarchitektura

Zbuduj z klocków LEGO® model Luwru — największego na świecie muzeum sztuki. Ta niesamowita budowla ulokowana nad brzegiem Sekwany w samym sercu Paryża słynie z połączenia wpływów renesansu z architekturą modernistyczną. Luwr został wybudowany w 1190 r. przez króla Filipa II Augusta i służył jako forteca chroniąca mieszkańców Paryża przed atakami najeźdźców z innych krajów. Od tamtej pory budowla była wielokrotnie przebudowywana. W ten sposób powstał Luwr w takiej postaci, w jakiej znamy go dzisiaj. W tym szczegółowym modelu LEGO uwzględniono słynny Pavillon de l’Horloge oraz charakterystyczną, wzbudzającą swego czasu wiele kontrowersji szklaną piramidę autorstwa znanego amerykańskiego architekta chińskiego pochodzenia — I. M. Pei’a. W serii Architecture ukazały się też inne słynne budowle, jak wieża Eiffela, Big Ben czy Brama Brandenburska.

Cena ok. 300,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

Błonie. WX302

wxzegarekblonie

W zegarku zapisana została historia dywizjonu, co widać już przy pierwszym rzucie oka na jego tarczę. Na wewnętrznym okręgu, który nawiązuje kształtem do celownika samolotu widnieje symbol WX302 – oznaczenie kodowe polskiego Dywizjonu 302.

Kolejnymi lotniczymi elementami zegarka są wskazówki z pomarańczowymi końcówkami, które mają kształt taki jak śmigieł samolotu Spitfire. Na górze tarczy umieszczona została też wyraźna strzała. – Pomiar czasu to dla pilota czynność, która może decydować o życiu i śmierci, dlatego zegarki wojskowe tworzono właśnie z dużymi i wyraźnymi tarczami. Wyraźna strzała na górze tarczy powoduje, że szybciej kojarzą gdzie znajduje się godzina 12 i tym samym, jaki jest aktualny czas. Znak taki widniał na zegarkach żołnierzy brytyjskich sił lotniczych – wyjaśnia Morawski.

Cena 1940,00 zł. Zobacz więcej tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. KK pisze:

    Świetny artykuł. Dajcie jeszcze jakieś inne propozycje 🙂

  2. Hmm pisze:

    Jej, ten statek piękny, tylko trzeba mieć manualnego skilla, którego mi brak 😛

  3. Kornelia pisze:

    Bardzo fajne pomysły, wykorzystaliśmy lego na gwiazdkę 🙂 Natomiast w lecie, kiedy młody miał urodziny, zabraliśmy go do Hotelu Zamku Ryn na weekend i był to prezent trafiony w dziesiątkę 🙂 To idealne miejsce dla fana historii, można nocować na zamku i brać udział w różnych wydarzeniach historycznych typu turnieje, zawody, oczywiście zwiedzać cały zamek również, młody był wniebowzięty.

Zostaw własny komentarz