Sejm uczcił Lecha Kaczyńskiego w 10. rocznicę zaprzysiężenia. Przeciw jeden poseł


Sejm RP w 10. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego podjął uchwałę upamiętniającą to wydarzenie. Przeciwko głosował jeden poseł, był nim Stefan Niesiołowski.

sejmglosowanierzad

Sejm RP / fot. Rafał Zambrzyck

Uchwałę upamiętniającą 10. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP poparło 420 posłów, przeciw był 1, a wstrzymało się 17.

Autorzy uchwały wyrażają przekonanie, że Prezydent działając w Wolnych Związkach Zawodowych, Solidarności, pełniąc wysokie funkcje państwowe, społeczne i samorządowe, zabiegając skutecznie jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej o budowę podmiotowej pozycji Polski i naszego regionu w polityce międzynarodowej, oddając sprawiedliwość ludziom walczącym o wolność naszej Ojczyzny, czynnie uczestnicząc w rozwiązywaniu licznych konfliktów społecznych, przypominając idee Solidarności, której zawsze był wierny, dobrze przysłużył się Polsce.

Wcześniej większość parlamentarna odrzuciła poprawkę klubu PO, by przyjąć uchwałę, w której upamiętniona zostałaby jednocześnie 25. rocznica złożenia przysięgi prezydenckiej przez Lecha Wałęsę.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

 1. Bilbo pisze:

  Lech Kaczyński był wielkim znawcą i obrońcą polskiej historii. W odróżnieniu zresztą od Wałęsy.

 2. Maelrj pisze:

  Jeden niepokorny.

 3. Twoja kupa ;) pisze:

  TY TO NIE JEST HISTORIA NICZEGO
  😉

 4. Bilbo pisze:

  Ale dlaczego jeden? Tych niepokornych jest faktycznie bardzo wielu.

Zostaw własny komentarz