Do wygrania: „Hieroglify egipskie. Mowa bogów” - A. Ćwiek


13 stycznia 2016 r. nakładem Wydawnictwa Poznańskie ukaże się książka autorstwa Andrzeja Ćwieka „Hieroglify egipskie. Mowa bogów”. W naszym konkursie możecie wygrać jej dwa egzemplarze.

By mieć szansę na wygranie jednego z dwóch egzemplarzy należy do dnia 17.01.2016 poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

  1. Co oznacza słowo „hieroglify” i z jakiego języka się wywodzi?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce:

hieroglify-egipskie-mowa-bogow-b-iext30903500W powszechnej opinii tradycja europejska zaczyna się od kultur antycznych – starożytnej Grecji i Rzymu. Jesteśmy nieświadomi egipskiego pochodzenia wielu wynalazków, idei i motywów. Dotyczy to nauki, religii, filozofii, symboliki w sztuce, ale także imion, jak Onufry czy Zuzanna, czy słów takich jak chemia, heban czy bazalt. Dzielimy dobę na dwadzieścia cztery godziny nieświadomi, że zawdzięczamy to faraońskim kapłanom. Używamy komputerowych programów Adobe, nie wiedząc, że to słowo pochodzące od staroegipskiego terminu oznaczającego „cegłę”, które dzięki Arabom zawędrowało do Hiszpanii i dalej, z Kolumbem, do Ameryki. Oglądamy Catherine Deneuve w Zagadce nieśmiertelności noszącą na szyi (w morderczych celach zresztą)anch, kojarząc go raczej z ezoterycznym krzyżem Atlantydów niż ze staroegipskim znakiem życia.

Tytuł: Hieroglify egipskie. Mowa bogów
Autor: Andrzej Ćwiek
Wydawca: Poznańskie
ISBN: 978-83-7976-379-5
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304
Cena: 49,90 zł

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

7 komentarzy

  1. Elżbieta pisze:

    Słowo hieroglify to inaczej ***. Pochodzi z ***. Pozdrawiam Elżbieta Moskal

    • Redakcja pisze:

      Szanowna Pani Elżbieto,

      Bardzo dziękujemy za komentarz, niestety - zgodnie z regulaminem - prosimy o wysłanie odpowiedzi na adres konkursy@historia.org.pl. Aby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom, tylko takie odpowiedzi będą brane pod uwagę.

      W e-mailu prosimy podać swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki książek), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (Do wygrania: „Hieroglify egipskie. Mowa bogów” - A. Ćwiek).

      Pozdrawiamy
      Redakcja Historia.org.pl

    • Karolina pisze:

      Słowo hieroglify to inaczej ***.Pochodzi z języka ***.

      • Redakcja pisze:

        Pani Karolino,

        Również bardzo prosimy o wysłanie odpowiedzi na adres konkursy@historia.org.pl, zgodnie z regulaminem tylko nadesłane tą drogą odpowiedzi mogą zostać wzięte pod uwagę przy losowaniu nagród.

        Pozdrawiamy
        Redakcja Historia.org.pl

  2. Oliwia pisze:

    Wysłałam e-mail z odpowiedzią na pytanie jednak w tytule maila napisałam „Do wygrania: „Hieroglify egipskie. Mowa bogów”, A. Ćwiek” zamiast myślnika wpisałam przecinek, czy mój mail też będzie brany pod uwagę czy np. Powinnam wysłać go jeszcze raz zmieniając temat ?

    • Redakcja pisze:

      Pani Oliwo,

      Jak najbardziej Pani mail będzie brany pod uwagę, prosimy się nie przejmować.

      Pozdrawiamy
      Redakcja Historia.org.pl

  3. Tomash pisze:

    A mówią że kobiety są lepiej zorganizowane i dokładniejsze od mężczyzn...

Zostaw własny komentarz