6 propozycji dla fana historii dostępnych w Netflixie


Netflix wczoraj uruchomił swoją usługę w Polsce. Towarzyszy temu ogromne zainteresowanie Internautów, którzy testują ten najbardziej znany na świecie serwis VOD. Czy znajdują się tam produkcje, które zadowolą fana historii?  Wybraliśmy kilka, które mogą przykuć Waszą uwagę.

O szczegółach dotyczących usługi, w tym jej cenach pisaliśmy tutaj. Pierwszy miesiąc jest za darmo, można w trakcie niego swobodnie korzystać z całej medialnej biblioteki, jaką oferuje Netflix.

Piraci (Black Sail)

Black-Sails-FINAL-Key-Art-STARZ

Akcja serialu „Piraci” rozpoczyna się 20 lat przed wydarzeniami z książki Wyspa skarbów Roberta Louisa Stevensona. Brytyjczycy chcą odzyskać swoją dawną kolonię, New Providence. Piraci, na czele z Kapitanem Flintem, walczą o przetrwanie nie tylko z najeźdźcą, ale także między sobą.

Zobacz tutaj.

Marco Polo

marco_key_002_h

Serial opowie o polityce, manipulacji i śmiertelnej wojnie pomiędzy wielkimi imperiami. Fabuła umiejscowiona zostanie XIII wieku w Chinach, w świecie przepełnionym zdumiewającymi sztukami walki, seksualnymi intrygami, politycznymi skandalami i spektakularnymi bitwami.

Zobacz tutaj.

Narcos

Narcos

Serial „Narcos” opowiadający o życiu i śmierci kolumbijskiego bosa narkotykowego Pablo Escobara. Przeciwko niemu staje Javier Peña, agent DEA z Meksyku, mający jeden cel. Znaleźć i zabić Escobara.

Zobacz tutaj.

Spartakus

spartacus netflix

Akcja serialu „Spartakus - Krew i piach” rozgrywa się w starożytnym Rzymie, gdzie królują przemoc, zdrada i polityczne intrygi. Wojownik z Tracji (Andy Whitfield) odmawia wykonania rozkazu wydanego przez rzymskiego dowódcę, Klaudiusza Glabera (Craig Parker). Za swój sprzeciw zostaje skazany na śmierć na arenie gladiatorów. Świetnie wyszkolony w walce, zabija jednak swoich przeciwników i zyskuje prawo łaski. Jego siła i nieustępliwy charakter wzbudzają podziw właściciela szkoły dla gladiatorów, Batiatusa (John Hannah), który wykupuje go z niewoli i nadaje mu nowe imię. Od tej pory, pod czujnym okiem Doctore (Peter Mensah), Spartakus szkoli się w wojennym rzemiośle. Wkrótce staje się jednym z najlepszych gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Zobacz tutaj.

Zhen Huan Zhuan

21589421

„Zhen Huan Zhuan” chiński serial telewizyjny opowiadający historię Zhen Huan, która została wybrana jako konkubina cesarza Yongzheng z dynastii Qing. Akcja toczy się w Chinach. Główna bohaterka uczy się jak przetrwać w pałacu pełnym intryg i oszustw panujących na dworze. Serial cieszy się olbrzymią popularnością w Państwie Środka.

Zobacz tutaj.

Dział dokument

netflix dokument

W bazie Netflixa znajduje się mnóstwo dokumentów historycznych. Ich wybór jest bardzo zróżnicowany od dokumentu o Neandertalczykach poprzez historię Dzikiego Zachodu na historii lądowania człowieka na Księżycu kończąc.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Widz pisze:

    Narcos polecam, nie czytajcie nic o nim przed serialem, będzie jeszcze większa przyjemność z oglądania.

Zostaw własny komentarz