Piotr Gursztyn nowym dyrektorem TVP Historia


Nowym dyrektorem TVP Historia został dziennikarz i historyk Piotr Gursztyn. Na stanowisku zastąpił dotychczasowego szefa programu Tadeusza Doroszuka.

Piotr Gursztyn

Piotr Gursztyn / fot. DoRzeczy.pl

Piotr Gursztyn jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytety Warszawskiego. Zawodowo związany był z Radiem Plus, TV Puls i Polsatem. W „Dzienniku” pełnił funkcję szefa działu politycznego. W ostatnim czasie współpracował z tygodnikiem „Do Rzeczy” oraz Radiem RDC i telewizją Superstacja.

TVP Historia jest kanałem tematycznym Telewizji Polskiej, którego zadaniem jest dostarczenie widzom programów o szeroko rozumianej tematyce historycznej z zakresu historii Polski oraz historii powszechnej.

Nowy szef TVP Jacek Kurski wcześniej powołał także nowych dyrektorów TVP1 (Jan Pawlicki), TVP2 (Maciej Chmiel), TVP Kultura (Mateusz Matyszkowicz) oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (Mariusz Pilis).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz