Magdalena Ogórek poprowadzi program o skradzionych dziełach sztuki


Magdalena Ogórek poprowadzi nowy program, w którym opowie o skradzionych dziełach sztuki. Jak podaje portal Wirtualne Media za jego emisję odpowiada Gremi Business Communications, wydawca „Rzeczpospolitej”.

Magdalena Ogórek podczas nagrywania nowego programu / fot. twitter.com/ogorekmagda/

Magdalena Ogórek podczas nagrywania nowego programu / fot. twitter.com/ogorekmagda/

W każdym odcinku Magdalena Ogórek ma opowiadać o jednym obrazie, który padł łupem złodziei. Na swoim koncie na Twitterze opublikowała kilka zdjęć z planu, a także fotografie przedstawiające zaginione obrazy.

Historyk w 2015 r. opublikowała w „Rzeczpospolitej” tekst śledczy dotyczący zrabowanego z Krakowa obrazu Pietera Bruegla „Walka karnawału z postem”.

Magdalena Ogórek jest absolwentem historii na Uniwersytecie Opolskim. Uzyskała także stopień doktora nauk humanistycznych za pracę Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku. W 2015 z poparciem SLD bez powodzenia ubiegała się o urząd prezydenta RP. Jako dziennikarka pracowała już w TVN24 Biznes i Świat. Prowadziła tam autorski program „Atlas Świata” i magazyn „Świat”.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

  1. Polak pisze:

    Z przyjemnością będzie się patrzyło na ten program 😛

  2. Bilbo pisze:

    A program będzie nadawany na jakiej TV?

Zostaw własny komentarz