Do wygrania: „Królowie przeklęci” M. Druon [wyniki]


Nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się książka autorstwa Maurice’a Druon „Królowie przeklęci. Tom 3”. W naszym konkursie można było wygrać zestaw zawierający trzy tomy tej porywającej serii.

Poprawna odpowiedź: KrolowiePrzekleci1-3_FB_1200x900

1.Król z żelaza, Zamordowana królowa, Trucizna królewska, Prawo mężczyzn, Wilczyca z Francji, Lew i lilie, Kiedy król gubi kraj

2. Izabela Francuska była żoną Edwarda II

3. Karol IV Piękny


Zwycięzca:

Karolina Nowakowska z Hyżnego

 

Gratulujemy!

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

12 komentarzy

 1. Bartłomiej pisze:

  Jakie tytuły, noszą opowiadania zawarte w TRZECIM tomie „Królów przeklętych”?

  cyt. ze strony wydawcy
  W TRZECIM tomie znajdziesz powieści: „Lew i lilie„ oraz ”Kiedy król gubi swój kraj”.

  Czy zatem odpowiedź:
  „Król z żelaza, Zamordowana królowa, Trucizna królewska, Prawo mężczyzn, Wilczyca z Francji, Lew i lilie, Kiedy król gubi kraj”
  jest poprawna ?

  nie

 2. Ala pisze:

  Jak widzę, nie znają państwo odpowiedzi na postawione przez samych siebie pytanie. W 3 tomie nie ma tych wszystkich opowiadań a jedynie dwa ostatnie przez was wymienione.

 3. Michał pisze:

  Szkoda tylko, że wasze odpowiedzi nie są poprawne. 😉

 4. Ala pisze:

  A tak poza tym, to w końcu jeden czy dwa zestawy były? Cytuję „W naszym konkursie możecie wygrać zestaw zawierający trzy tomy tej porywającej serii.

  By mieć szansę na wygranie jednego z dwóch egzemplarzy należy do dnia 31.01.2016 poprawnie odpowiedzieć na pytania:”

 5. Zofia pisze:

  Witam

  Mam pytanie, skoro pierwsze pytanie konkursowe brzmiało:

  „Jakie tytuły, noszą opowiadania zawarte w trzecim tomie „Królów przeklętych”?”

  to dlaczego jako poprawną odpowiedź podane są tytuły wszystkich powieści z cyklu „Królowie przeklęci”?

  Wysyłałam odpowiedź niedawno, z tego co zrozumiałam, należało podać tytuły, ale opowiadań zawartych w trzecim tomie: „III. Trucizna królewska (Les Poisons de la couronne)”. Nie tak łatwo było je znaleźć w internecie nie posiadając książki.:)

  • mes pisze:

   Już bez przesady, że nie było łatwo. Wystarczyło wejść na stronę wydawnictwa albo jakiejkolwiek księgarni. Co nie zmienia faktu, że podana tutaj odpowiedź na 1 pytanie jest błędna i to podwójnie, bo oprócz tego, że zawiera tytuły wszystkich opowiadań Druona a nie jedynie 3 tomu, to jeszcze „Kiedy król gubi kraj” to również błędny tytuł, a poprawny jest „Kiedy król gubi swój kraj”. Niby to jest drobny szczegół, ale jednak może wiele zmieniać.

   • Zofia pisze:

    Tytuły opowiadań wcale nie było tak łatwo znaleźć. Wchodziłam oczywiście na stronę wydawcy i tam ich nie było. O ile części na jakie podzielono dany tom można było znaleźć stosunkowo bez problemu, o tyle z tytułami opowiadań nie było tak łatwo. Ale oczywiście też nie twierdzę, że było to jakoś bardzo trudne, trzeba było po prostu troszkę dłużej tego poszukać. 🙂

    • mes pisze:

     Proszę nie przesadzać, bo tytuły opowiadań są zawarte w każdym opisie książki - zarówno na stronie wydawnictwa jak i na stronach księgarni.

     http://otwarte.eu/book/krolowie-przekleci-tom-iii
     „W trzecim tomie znajdziesz powieści: „Lew i lilie„ oraz „Kiedy król gubi swój kraj”.” - nawet pogrubioną czcionką napisane 😉

     • Zofia pisze:

      Nie czytałam żadnej z powieści Pana Druona. Nie wiem więc, jaką mają formę. Czytając pytanie konkuroswe:

      „Jakie tytuły, noszą opowiadania zawarte w trzecim tomie „Królów przeklętych”?”

      podkreślam „ tytuły opowiadań” nie powieści, zrozumiałam, że chodzi o zawartość trzeciego tomu (z całego cyklu liczącego siedem tomów) „III. Trucizna królewska”.

      Dlatego podałam taką odpowiedź, dosyć rozbudowaną, gdyż dla mnie opowiadanie jest czym innym niż powieść. Nawet w opisie, do którego dał/dała Pan/Pani linka jest wzmianka o powieściach, nie o opowiadaniach.

      Moja odpowiedź:
      Część I. Francja czeka na królową

      Pożegnanie Neapolu
      Burza
      Hospicjum
      Zwiastuny nieszczęścia
      Król wznosi proporzec
      Błotna kampania
      Eliksir miłosny
      Wiejski ślub

      Część II. Po Flandrii Artois...

      Sojusznicy
      Joanna, hrabina de Poitiers
      Druga para królewska
      Przyjaźń służki
      Widelczyk i klęcznik
      Sąd polubowny

      Część III. Czas komety

      Nowy zarządca w Neauphle
      Przyjęcie u pani Eliabel
      Ulica Lombardów
      Ślub o północy
      Kometa
      Kardynał rzuca urok na króla
      „Kładę rękę na Artois”
      Pod nieobecność króla
      Mnich nie żyję
      Vincennes pogrążone w żałobie
      Tolomei modli się za króla
      Kto zostanie regentem?

 6. Redakcja pisze:

  Zamieszczone odpowiedzi są przykładowe. Uwzględniamy przy losowaniu także inne poprawne kombinacje, nie sposób ich wszystkich zawsze wskazać. Także wszystkie osoby, które udzieliły poprawnej odpowiedzi nie powinny się czuć poszkodowane. Nie mniej dla Bartłomieja, Michała, Ali, mesa i Zofii, którzy podzielili się swoimi wątpliwościami w komentarzu prosimy o kontakt z konrad.tracz@historia.org.pl, który prześle Wam kody zniżkowe do sklepi Historic. Na przyszłość będziemy zaznaczać, iż podane odpowiedzi są przykładowe. Przepraszamy za zamieszanie.

  • mes pisze:

   Nie sposób poprawnie wskazać? Przecież nie ma tutaj możliwości twórczych. Tytuł to tytuł, wydanie trzytomowe „Królów przeklętych” jest jedno, więc nie ma możliwości innego tłumaczenia tytułu. Pytanie dotyczyło tytułów zawartych w 3 tomie „Królów przeklętych”, Wasza odpowiedź na pytanie 1 nie zwiera tytułów z 3 tomu a tytuły wszystkich powieści z cyklu zawartych we wszystkich trzech książkach w tym jeden błędny. W jaki sposób mam się nie poczuć poszkodowaną osobą skoro wysłałam poprawną odpowiedź a w losowaniu nagrodę otrzymuje osoba, która tej poprawnej odpowiedzi nie wskazała?

 7. Klaudia Kobylańska pisze:

  Szanowni Państwo, skoro ja publikowałam post, to może ja to wyjaśnię. Błąd miał miejsce jedynie w wiadomości o wynikach, i wynikał tylko i wyłącznie z chwili mojej wlasnej nieuwagi i absolutnie nie miało to wpływu na zły wybór zwycięzcy, który miał miejsce jakiś czas wcześniej. Pani Karolina, która wygrała w konkursie udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe tzn.tak jak i Państwo podała nazwy opowiadań zawartych jedynie w 3 tomie Królów Przeklętych. Ja po jakimś czasie dodając informację wpisałam poprawna odpowiedź, w przeciwieństwie do zwycięzcy. Dziękuję jednak za czujność i na pewno zarówno ja jak i moi koledzy będziemy teraz bardziej czujni i postaramy się nie popełniać takich błędów w przyszłości.

Zostaw własny komentarz