„Wołyń” w impasie. Reżyser prosi o wsparcie.


„Wołyń” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w 2016 roku. Nad filmem niestety zawisły czarne chmury. Obecnie na dokończenie produkcji brakuje 2,5 miliona złotych.

Wojciech Smarzowski postanowił nagrać krótki filmik. Reżyser mówi, że „Wołyń” jest już prawie skończony, brakuje jedynie kilku kluczowych scen. Wołyń to jeden z najważniejszych filmów o polskiej historii. Smarzowski mówi, że potencjalni sponsorzy nie chcą wspomóc jego produkcji. ”Na hasło ludobójstwo, rzeź, Ukraina, banderowcy od razu się wycofują”- wspomina reżyser.

Na stronie filmwolyn.org możemy zapoznać się ze szczegółami na temat wsparcia. W chwili obecnej powstaje fundacja, której celem będzie zbiórka pieniędzy, aby móc zakończyć film. Jednocześnie Smarzowski ostrzega przed różnymi akcjami crowdfundingowymi, które bez porozumienia z twórcami filmu zbierają pieniądze.

Więcej informacji w filmie:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

7 komentarzy

 1. Bilbo pisze:

  Niech zbiera. Jego prawo. Krauze na „Smoleńsk” też zbierał.

 2. Kinomanka pisze:

  To żenujące,że brakuje pieniędzy na sfinansowanie tak ważnego,długo oczekiwanego filmu.bardzo żałuję,że nie mogę wesprzeć znakomitego reżysera.Oj, boimy się prawdy Smarzowskiego...

 3. Bilbo pisze:

  Prawdy Smarzowskiego??? Ja myślałem, że prawda zawarta jest w dokumentach czy relacjach świadków historii, a nie w filmach fabularnych.

 4. Konrad pisze:

  Po cholery ten film? Przecież nikt nie kręci filmu jak MO, AK spalało wsie z Ukraińcami na Podlasu czy Łemkowszczyźnie. Bo mają trochę „oleju w głowie”. Ileż można żyć waśniami?

 5. Konrad pisze:

  a czemu tak po cichu, po kryjomu? głos mu zanika...?

 6. Bilbo pisze:

  Tu nie chodzi o „życie waśniami”, tylko o to, że niewyjaśnione i nieprzedyskutowane fakty z przeszłości uniemożliwiają prowadzenie normalnych stosunków z naszym sąsiadem. A jeśli część Polaków chciałaby sojuszu z Ukrainą (jak ja), to tym bardziej należy problem mordów wołyńskich i innych tego typu zdarzeń pomiędzy Polakami i Ukraińcami wyjaśnić.

 7. banderosław pisze:

  Panie podaj Pan numer konta na ten film o banderach. Film pomoże Polakom zrozumieć całe to kłamstwo w mediach zamieszczane od ponad dwóch lat !!!!!!!!!!!!

Zostaw własny komentarz