Noc Muzeów w Katowicach 2016. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna katowicka Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie katowickie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

katowiceSzczegóły dotyczące programu dotyczącego tegorocznej Nocy Muzeów w Katowicach opublikowaliśmy ➤ tutaj. Możesz dołączyć do wydarzenia także ➤ na Facebooku.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji. amach swoich kompetencji.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. X pisze:

    Świetny news... o niczym. Info o nocy muzeów o treści:
    „Gdy tylko poznamy szczegóły dotyczące programu dotyczącego tegorocznej Nocy Muzeów opublikujemy go tutaj.”

    Czyli info bez info. O stylistyce językowej nie wspomnę: „dotyczącej dotyczącego”...

Zostaw własny komentarz