Tydzień z Francją Ludwika XIV - do wygrania „Królowa Margot”


Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się książka Aleksandry Szkrzypietz pt.: Królowa MargotW naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz tej nowej książki opisującej historię życia jednej z najpopularniejszych królowych rodem z Francji.

By mieć szansę na wygranie książki należy w dniu 16.03.2016 do godziny 20:00  poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywała się matka Małgorzaty Walezjuszki?

Nagrodę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.Tutajmożesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Królowa Margot

margotWiek XVI zapisał się jako czas kobiet, wówczas wiele z nich zdobyło wpływ na rządy i politykę, wówczas też otworzył się dla nich dostęp do wiedzy, rozumiany jako coś więcej niż tylko umiejętność czytania i pisania. Edukacja dziewcząt objęła, przynajmniej w niektórych wypadkach, naukę języków i literatury klasycznej oraz filozofii. Zastrzeżone były te możliwości tylko dla przedstawicielek elity, ale zaczęły one przecierać szlak dający dostęp do wiedzy następnym pokoleniom kobiet. Dwór francuski stał się widownią dla działalności tych ambitnych i świetnie wykształconych niewiast. Wśród przepychu, zabaw intelektualnych i rycerskich, radości i intryg, miłości i śmierci, kobiety stawały się obiektami i ofiarami męskiej rywalizacji, a czasem kreowały swe otocznie według własnej woli i wyobrażenia. Małgorzata de Valois była zapewne najbarwniejszą postacią francuskiego dworu u schyłku XVI wieku. Ludzi mądrzejszych, bardziej wpływowych, a także o wiele większego formatu było wokół niej bez liku, ale właśnie ona – śliczna, rozumna, ambitna budzi wciąż zaciekawienie. Jej urok i inteligencja przyniosły jej tyle samo podziwu, co nienawiści. Wszakże po dziś dzień nie ma odpowiedzi na pytanie, jaka była – bardzo piękna, bardzo rozumna, bardzo dumna, bardzo ambitna, bardzo swawolna, a może bardzo nieszczęśliwa?

Tytuł: Królowa Margot
Autor: Aleksandra Skrzypietz
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 360

Cena: 44,90zł

Konkursów podczas Tygodnia francuskiego z Francją Ludwika XIV szukajcie codziennie w godzinach 9:00-11:00


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. ja pisze:

    „Nagrodę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi”

    „Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki.”

    która wersja jest prawdziwa ?

Zostaw własny komentarz