Noc Muzeów w Opolu 2016. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna opolska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 13 na 14 maja 2016 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie opolskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

opole herbMożesz dołączyć do wydarzenia także  na Facebooku.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Program Nocy Muzeów w Opolu 2016:

noc9plakat2016

fot. nocmuzeow.opole.pl

Źródło: nocmuzeow.opole.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

12 komentarzy

 1. Kamil pisze:

  .... nie widze programu?

 2. Ania pisze:

  Super było, uwielbiam Noce Muzeów :))

  • Kiki pisze:

   Też uwielbiam takie imprezy, wspaniała możliwość żeby wyciągnąć znajomych na przygodę kulturalną 🙂

 3. Klara pisze:

  Byłam w Juraparku podczas nocy muzeów, chyba najlepsza z możliwych opcji ! za rok też odwiedzę !

  • utek pisze:

   ja byłem już drugi raz, tym razem było trochę bardziej wietrznie, ale i tak końcowe pokazy tańca z ogniem wynagrodziły mi ten chłód :))

 4. Fifek pisze:

  Słyszałem, że był w tym roku pokaz tańca z ogniami, grupy teatralnej Mantikora 🙂

 5. Daniel pisze:

  A tak w ogóle to prawda że teraz są jakieś nowe atrakcje w Juraparku? przez 3 miesiące było nieczynne, a od 1 kwietnia znowu można jeździć tam na wycieczki:)

  • Krasnal pisze:

   Możliwe, że jest coś nowego, oferta juraparku cały czas się powiększa:) jak byłem miesiąc temu to dostaliśmy przy kasie zaproszenie na wykład profesora, który bardzo ciekawie opowiadał o prehistorii, również opowiadał o najnowszym odkryciu badaczy polskich - udalo się im znaleźć naczynia krwionośne dinozaurów w jakiejś kości - wydarzenie na skalę światową!

 6. Piotrek pisze:

  Świetna jest idea Nocy Muzeów, nie każdego stać na bilet wstępu, a w tym dniu wejście jest darmowa. A po drugie, w ten sposób można zachęcić ludzi do odwiedzania takich miejsc:)

  • Milord pisze:

   Prawda, nie każdego stać aby całą rodziną wybrać się do muzeum czy teatru, więc takie wydarzenia są potrzebne!

 7. Anna pisze:

  Na mnie największe wrażenie zrobił park ewolucji człowieka, była nawet replika człowieka z lodu - Otziego, wcześniej nie słyszałam o tym, że znaleźli mumie w lodzie we Włoszech, a to coś o czym wcześniej najwyżej scenariusze filmowe kręcili, teraz dopiero zgłębiam temat i się doksztłacam

Zostaw własny komentarz