Starcie wschodu z zachodem. Krzysztof Szatecki zmierzy się z Maximem Plaksinem.


Jeden z Polskich reprezentantów sportowych walk rycerskich zmierzy się z rosyjskim mistrzem w zawodach World Medieval Fighting Championship w ramach eliminacji do turnieju. Polak zmierzy się z utytułowanym zawodnikiem z Rosji Maximem Plaksinem. Zapowiada się emocjonujące starcie.

Krzysztof Szatecki jest członkiem grupy Brothers of Steel1, o której możecie przeczytać tutaj. Krzysztof w swojej zawodowej karierze miał okazje stoczyć osiem zwycięskich walk w tym pięć zakończonych przez K.O. Jego przeciwnik jest jednym z bardziej utytułowanych zawodników Federacji Rosyjskiej równocześnie będący doskonałym szermierzem jak i doświadczonym zawodnikiem walk grupowych. Obydwaj zawodnicy posiadają zbliżone warunki fizyczne. Nasz rodak jest jednak młodszy, co może wpłynąć na przebieg walki.

Turniej odbędzie się 16 kwietnia w Moskwie podczas imprezy WMFC: PROFIGHT LEAGUE MOSCOW

Poniżej prezentujemy archiwalną walkę pomiędzy Maximem Plaksinem i Siergiejem Ulkovem w formule M-1 Medieval oraz walkę Krzysztofa Szateckiego z Rosjaninem Alexandrem Nikitinem.

12919329_1076161015780382_544424208_o

Porównanie statystyk zawodników. źródło: http://worldmfc.com/

 

http://www.youtube.com/watch?v=TRysne3UdKs

  1.  https://historia.org.pl/2016/03/28/stalowi-mistrzowie-wywiad-z-robertem-szateckim-cz-1/; https://historia.org.pl/2016/03/29/stalowi-mistrzowie-wywiad-z-robertem-szateckim-cz-2/; http://brothersofsteel.pl/ []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz