Gra planszowa „Ale Historia!” - premiera


Czy Mieszko I był królem? Gdzie wzniesiono pierwszy most na Wiśle? Czy Kolej Warszawsko-Wiedeńska dojeżdżała do Lwowa? Ile nagród Nobla zdobyła Maria Skłodowska-Curie? Czy Fiata 126P produkowano na Śląsku?

ALE_HISTORIA_boxNa te - i wiele innych pytań - znajdziecie odpowiedź w rodzinnej grze planszowej, którą Granna przygotowała na jubileusz 1050-lecia Państwa Polskiego. Granna jest najbardziej rozpoznawalną  polską firmą, która od 25 lat wydaje gry planszowe dla dzieci, młodzieży i rodzin. Nauka poprzez zabawę to misja naszej firmy.
W swojej ofercie mamy ponad 300 tytułów gier o różnej tematyce.

W związku z tą rocznicą Granna postanowiła wydać grę o historii Polski
pt.„ Ale Historia!”. Mechanika gry pozwala w łatwy sposób dopasować poziom zagadek do wieku i wiedzy graczy. Pytania dzielą się na trzy kategorie trudności,
a uczestnicy zabawy sami decydują, na które z nich chcą odpowiadać. Do gry zapraszamy młodzież od 12 roku życia.

Pytania do gry wymyślił nauczyciel, doświadczony historyk Zbigniew Pawłowski. Oceny merytorycznej dokonał redaktor Arkadiusz Wasilewski z Wydawnictwa Nowa Era.

Ale Historia! to:

  • Świetne połączenie nauki z zabawą
  • Niezwykła podróż poprzez wieki narodowej historii i kultury Polski
  • Kilka poziomów trudności i wariantów gry
  • 180 unikalnych kart, każda z własną ilustracją

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Aga pisze:

    Nowa Era to słaba rekomendacja. Podręczniki Nowej Ery są dość słabe... niestety. To mnie zniechęca do zakupu gry

Zostaw własny komentarz