„Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem” Ch. Macht - premiera


Nakładem Wydawnictwa Bellona ukaże się niezwykle ciekawie zapowiadająca się książka „Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem” autorstwa Christopher’a Macht’a.

Spowiedź-Hitlera.-Szczera-rozmowa-z-Żydem-Christopher-MachtKwiecień, rok 1945. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony „szlachetny Żyd”, Eduard Bloch. Ten sam, który przez wiele lat leczył matkę kanclerza Rzeszy, za co Hitler był mu szalenie wdzięczny. Führer oznajmia Blochowi, że dostąpi niebywałego zaszczytu spisania ostatniej rozmowy z nim. Wszystko dzieje się kilka dni przed śmiercią Hitlera.

Rewelacja, jakiej nie było od lat! W książce zostaje ujawniony – nieznany do tej pory historykom w Polsce i na świecie – zapis z wywiadu rzeki, jakiego Adolf Hitler udzielił przed swoją śmiercią „szlachetnemu Żydowi”. Wódz Trzeciej Rzeszy, jeden z największych zbrodniarzy na świecie, tłumaczy się z tego, dlaczego nienawidził Żydów, opowiada o ciemnych stronach dzieciństwa, o tym, jak się upił do nieprzytomności, o swoim życiu erotycznym i o najszczęśliwszym dniu w życiu.

Mocna, a zarazem szczera rozmowa! Lektura tekstu budzi emocje już od pierwszych stron! 

Dzięki tej „spowiedzi” będziemy mogli bliżej poznać zbrodniarza, który zmienił bieg dziejów na wiele lat.

Wszystko zaczęło się od prostej historii. Christopher Macht, Niemiec z polskimi korzeniami, odnalazł zapiski rozmów przeprowadzonych przez wieloletniego lekarza matki Adolfa Hitlera – Eduarda Blocha. Ten „szlachetny Żyd”, jak zwykł o nim mawiać kanclerz Rzeszy, otrzymał od losu niebywałą szansę – führer przedstawia mu ofertę nie do odrzucenia. Bloch ma przeprowadzić z nim serię rozmów, na podstawie których po śmierci Hitlera ma powstać książka. Lekarz oczywiście przystaje na ofertę nie mając innego wyjścia.

Autor: Christopher Macht
Tytuł: „Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem”
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 250
ISBN: 
97-883-111-41-667
Cena: 34,90 ZŁ
Data premiery: 28.04.2016r.

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Antonina pisze:

    Czekam z niecierpliwością!

  2. dc pisze:

    Oby nie była to fikcja literacka.

Zostaw własny komentarz