Do wygrania: gra planszowa „Ale historia!”


Granna, najbardziej rozpoznawalna polska firma, która od 25 lat wydaje gry planszowe dla dzieci, młodzieży i rodzin przygotowała dla czytelników portalu Historia.org.pl konkurs w którym będziecie mieli szansę wygrać wyjątkowo ciekawą grę planszową „Ale historia!”. 

By mieć szansę na wygranie egzemplarza gry należy do dnia 20.04.2016 poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 1. Jaka instytucja powstała przy katedrze w Płocku w XII wieku i istnieje do dziś?
 2. Jaki stosunek pokrewieństwa łączył Bolka Świdnickiego i Kazimierza Wielkiego?
 3. Którego przywódcę religijnego próbowała bezskutecznie uchronić od spalenia na stosie polska delegacja na Soborze w Konstancji?

Pytania konkursowe pochodzą z zagadnień pojawiających się w grze „Ale Historia”.

O grze:
Czy Mieszko I był królem? Gdzie wzniesiono pierwszy most na Wiśle? Czy Kolej Warszawsko-Wiedeńska dojeżdżała do Lwowa? Ile nagród Nobla zdobyła Maria Skłodowska-Curie? Czy Fiata 126P produkowano na Śląsku?

ALE_HISTORIA_boxNa te - i wiele innych pytań - znajdziecie odpowiedź w rodzinnej grze planszowej, którą Granna przygotowała na jubileusz 1050-lecia Państwa Polskiego. Granna jest najbardziej rozpoznawalną  polską firmą, która od 25 lat wydaje gry planszowe dla dzieci, młodzieży i rodzin. Nauka poprzez zabawę to misja naszej firmy.
W swojej ofercie mamy ponad 300 tytułów gier o różnej tematyce.

W związku z tą rocznicą Granna postanowiła wydać grę o historii Polski
pt.„ Ale Historia!”. Mechanika gry pozwala w łatwy sposób dopasować poziom zagadek do wieku i wiedzy graczy. Pytania dzielą się na trzy kategorie trudności,
a uczestnicy zabawy sami decydują, na które z nich chcą odpowiadać. Do gry zapraszamy młodzież od 12 roku życia.

Pytania do gry wymyślił nauczyciel, doświadczony historyk Zbigniew Pawłowski. Oceny merytorycznej dokonał redaktor Arkadiusz Wasilewski z Wydawnictwa Nowa Era.

Ale Historia! to:

 • Świetne połączenie nauki z zabawą
 • Niezwykła podróż poprzez wieki narodowej historii i kultury Polski
 • Kilka poziomów trudności i wariantów gry
 • 180 unikalnych kart, każda z własną ilustracją
Grę "Ale historia!" ufundowała firma Granna

Grę „Ale historia!” ufundowała firma Granna


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

5 komentarzy

 1. gabriela pisze:

  Gdzie udzielać odpowiedzi na pytania? Jest jakiś regulamin? Pozdrawiam!

 2. Ania pisze:

  gdzie wysłać odpowiedzi?

Zostaw własny komentarz