„Polskie ślady na Litwie i Łotwie” M. Osip-Pokrywa - premiera


Nakładem Wydawnictwa „Bosz” ukazała się książka, którą polecamy każdemu fanowi podróży i „polskości” w krajach ościennych. „Polskie ślady na Litwie i Łotwie” to niewątpliwie pozycja godna uwagi.

Przewodnik historyczny1.NEW.ok„Polskie ślady na Litwie i Łotwie” to bogato ilustrowany autorski przewodnik, zapraszający czytelnika do podróży po terenach dawnych Inflant, Żmudzi, Litwy i Suwalszczyzny. Autorzy „Polskich śladów na Ukrainie”, oprowadzając po wspomnianych regionach, opisują historię i topografię najważniejszych miast, m.in. Wilna czy Kowna, opowiadają legendy o lokalnych bohaterach oraz przywołują istotne wydarzenia historyczne, takie jak potop szwedzki, powstanie styczniowe i Kampania Łatgalska. Dzięki przewodnikowi poznamy dzieje słynnych rodzin, np. Rejtanów, Romerów, Narutowiczów, Giedroyciów i Piłsudskich, a także zgłębimy losy znanych Polaków pochodzących z dzisiejszych terenów Litwy i Łotwy, m.in. Emilii Plater, Ludwiki Śniadeckiej, Kornela Makuszyńskiego i Czesława Miłosza. Książka ta niewątpliwie przyda się wszystkim, którzy zamierzają zwiedzić piękne nadbałtyckie tereny.

Autor: Magda i Mirosław Osip - Pokrywka
Tytuł: „Polskie ślady na Litwie i Łotwie”
Wydawnictwo: Bosz
Liczba stron: 304
Liczba zdjęć: 362
ISBN: 978-83-7576-275-4
EAN: 9788375762754
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016 r.
Cena: 44,90 zł

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz