„Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy” - A. Wiśniewska, J. Babula - recenzja


Pozycje historyczne dla dzieci zdobywają coraz większa popularność. Nauka poprzez zabawę jest świetnym sposobem  przekazania pociechom wielu cennych informacji. Wydawnictwo Olesiejuk, wydając kolorowankę Miasta Europy, nie tylko przybliża najważniejsze europejskie miasta, ale również pozwala poznać wiele zabytków.

miastaMiasta Europy, podobnie jak Konstytucja 3 maja do kolorowania, zostały wydane w formacie A3, co sprawia, że zamieszczone rysunki są wyraźne i łatwo pokolorować nawet najmniejsze szczegóły. W całej kolorowance znajdziemy 16 miast oraz  takie zabytki jak: katedra barcelońska, Baszta Rybacka, most Karola czy  Łuk Triumfalny. Dodatkowo, po każdych dwóch miastach znajduje się „rozdział” zatytułowany Twoje bazgrołki. Znajdziemy w nim  jeden obiekt, którego należy dokończyć rysować oraz dodać rzeczy z polecenia. Jednym z takich obiektów jest np. Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie musimy dorysować idących na mecz kibiców. Inny przykład to  Tańczący dom w Pradze -   naszym zadaniem jest sprawienie, aby naprawdę zatańczył. Te i inne zadania  powodują, że dziecko  nie tylko poznaje europejskie miasta, zabytki czy obiekty, ale przede wszystkim rozwija swoją kreatywność.

Pod każdym rysunkiem nie zabrakło podpisów, które zdecydowanie ułatwią dziecku przyswojenie wiedzy. Podobnie jak w Konstytucji 3 maja, tak i tu umieszczono miniatury prawdziwych obrazów. Wśród malowideł widnieje m.in. Dama z gronostajem, Tancerki w zieleni oraz Mona Lisa.

Zaletami pracy są obiekty przedstawione na rysunkach, ich dokładne i czytelne wykonanie, a także duży format pracy. Wspomniane podpisy również zasługują na uznanie. Całość została solidnie wykonana, nie ma tutaj wypadających kartek czy mało czytelnych napisów.

Podsumowując, dzięki Miastom Europy dziecko pozna europejską kulturę, a przy okazji miło spędzi czas.  Jest to idealna propozycja dla osób w wieku 8-13 lat. Kolorowanka może zostać wykorzystana zarówno w domu przez rodziców, którzy pokażą dziecku najważniejsze zabytki w Europie, jak i przez nauczycieli, jako pomoc dydaktyczna lub dodatek na zajęciach świetlicowych.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ duży format

+ czytelne ilustracje

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy

Autor: Anna Wiśniewska, Joanna Babula

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4685-5

Liczba stron: 48

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Jagoda Marek

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz