Granie historią. Mecz Polska - Niemcy i „Krzyżacy” jutro w TVP


Jutro Telewizja Polska zaprasza na dwie produkcje z udziałem Niemców. TVP1 pokaże mecz Polska - Niemcy, a TVP2 film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda. Przełączając po zakończonym meczu na Dwójkę widzowie obejrzą filmowy finał bitwy pod Grunwaldem.

7117687.3„Telewizja Polska w czwartek gra z Niemcami na 2 głównych antenach jednocześnie. I tego dwumeczu na pewno nie przegramy #Krzyżacy TVP2 20:35” - napisał na Twitterze prezes TVP, Jacek Kurski.

Polska Telewizja chcąc zachować widzów dłużej na swoich antenach proponuje po zakończonym meczu przełączenie na TVP2, by zobaczyć finał bitwy pod Grunwaldem, gdy Ulrich von Jungingen ginie z ręki Mszczuja ze Skrzynna.

Premiera „Krzyżaków” odbyła się 15 lipca 1960 r. , dokładnie w 550. rocznicę bitwy grunwaldzkiej. Popularność filmu wzmagała powszechna znajomość książki. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza, zaliczana do najbardziej kasowych produkcji polskich.

Film „Krzyżacy” pokaże w czwartek także kanał Kino Polska - początek emisji o godz. 16.35. Natomiast mecz nada także Polsat. Posiadacze NC+ i Polsatu Cyfrowego wszystkie mecze Euro 2016 mogą zobaczyć za darmo także na antenie ZDF i ARD (Das Erste).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Dobre, he, he.

Zostaw własny komentarz