„Poznań. Kolorowy portret MIASTA” - J. Myjak - recenzja


Kolorowy portret miasta to seria Wydawnictwa Olesiejuk, dzięki której najmłodsi mogą poznać historię, kulturę oraz zabytki polskich miast. Jednym z takich miejsc jest Poznań. Korzystając z tej kolorowanko-wycinanki, dziecko ma niepowtarzalną okazję poznać gwarę poznańską, strój regionalny, a także tamtejszą kuchnię.

poznanPoznań. Kolorowy portret MIASTA składa się z dwóch części. Są one identyczne, zatem każdy z rysunków czy wycinanek mamy podwójny. Jest to zdecydowanie świetna opcja, gdy mamy dwójkę dzieci. Maluchy mogą nie tylko rywalizować między sobą, ale przede wszystkim zobaczyć jak jedną rzecz można przedstawić na różne sposoby. Wydawca podpowiada, że książkę można wykorzystać w następujący sposób: pierwszą część dziecko uzupełnia przed zwiedzaniem miasta, drugą – kiedy już odwiedzi przedstawione w książce miejsca.

Jak wspomniano praca składa się zarówno z kolorowanek, jak i wycinanek. W tych pierwszych znajdziemy również zagadki do rozwiązania. Rysunki zostały opatrzone podpisami oraz ciekawostkami. Dziecko może dowiedzieć się m.in. o imieninach ulicy Święty Marcin, ratuszu, a także herbie Poznania. Z kolei z wycinanek najmłodsi mogą stworzyć strój tradycyjny lub kartkę z Poznania.

Książka jest bardzo starannie wykonana. Kartki mocno się trzymają, a rysunki oraz napisy są czytelne. Kolorowanka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8-13 lat, ale młodsi też znajdą cos dla siebie. Podobnie jak inne kolorowanki Wydawnictwa Olesiejuk, tak i ta może zostać wykorzystana na zajęciach szkolnych, zwłaszcza w klasach I-III.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ czytelne ilustracje

+ podwójne rysunki

+ sposób wykonania

+ wycinanki

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Poznań. Kolorowy portret MIASTA

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4553-7

Liczba stron: 72

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz